Z miłości do dziecka

Wydawnictwo: Parnas
6,73 (281 ocen i 15 opinii)
For the Love of a Child
83-85656-07-3
pamiętnik
Kamulka84

W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka "Tylko razem z córką" znalazła się na szczycie listy bestsellerów. W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się...

W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.

Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Alan Stoob, łowca nazistów
  • Wyspa
  • Pół świata
  • Z jednym wyjątkiem
  • Inna dusza
  • Tajemnica domu Helclów
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Madi | 2013-06-16

Po przeczytaniu I książki z tej serii"Tylko razem z córką"kupiłam i tą,ale uważam, że ta nie jest aż tak ciekawa jak I.
Owszem też jest wzruszająca,ale nie trzyma tak w napięciu.

Asica | 2011-12-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Książka jest kontynuacja "Tylko razem z córką ". Opisane są w niej zdarzenia, które miały miejsce po ucieczce Betty i Mahtab z Iranu. Możemy tu przeczytać o tym jak powstawała pierwsza książka Betty, a następnie film nakręcony na jej podstawie. Dodatkowo zapoznamy się z kolejnymi dramatycznymi przeżyciami rodziców, których dzieci zostały porwane do innego kraju. Przeczytamy o Matkach Algieru, które walczyły o wolność dla swoich dzieci. Dowiemy się, jakie kroki podjął świat, by chronić dzieci i rodziców przed zniszczonym dzieciństwem. Polecam !

Lemma | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Kiepskie tłumaczenie, sporo literówek w wydaniu z czarną, twardą okładką. Wydaje się też, że autorka wydawszy tę pozycję, po prostu próbuje zarobić na fali popularności jej pierwszej książki.

majeczka26 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Świetna książka,opowiadająca historię ludzi rozdzielonych ze swymi dziećmi przez współmałżonków, którzy je uprowadzili przez granicę i ich problemach z odzyskaniem dzieci i normalnego życia.
Kontynuacja Tylko razem z córką, czyta się jednym tchem.

alfi78 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Wspaniała, wciągająca a jednocześnie przerażająca książka.
Zastanawiam się tylko, kto redagował i poprawiał to wydanie, gdyż liczba ,,literówek" jest zatrważająca!

gosiek | 2012-11-03
Przeczytana: 2011 rok

bardziej zauroczyla mnie pierwsza czesc tylko razem z corka czytalo sie ja znacznie szzybciej. ta mnie tak nie wciagnela.

ewelina | 2012-09-20
Przeczytana: 17 czerwca 1997

jak dla mnie super uwielbiam takie książki . Mogę powiedzieć że przeczytałam ją jednym tchem warto było

książek: 1946
Agata | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Historia wstrząsająca, aczkolwiek ostatnimi czasy bardzo popularna.

roksa | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jest ciekawa, ale bardziej podobało mi się "Tylko razem z córką"

Sylvia | 2011-09-03
Na półkach: 2011, Przeczytane

myslalam ze bedzie opowiadac o troszke innym temacie, jak dla mnie autorka niepotrzebnie ciagnela niektore watki, bez ktorych ksiazka bylabym duzo lepsza.