Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Z miłości do dziecka

Z miłości do dziecka

pamiętnik
typ
papier
Kamulka84
6.74 (239 ocen i 13 opinii)

Opis książki

W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka "Tylko razem z córką" znalazła się na szczycie listy bestsellerów. W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do...

W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.

Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Asica | 2011-12-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Książka jest kontynuacja "Tylko razem z córką ". Opisane są w niej zdarzenia, które miały miejsce po ucieczce Betty i Mahtab z Iranu. Możemy tu przeczytać o tym jak powstawała pierwsza książka Betty, a następnie film nakręcony na jej podstawie. Dodatkowo zapoznamy się z kolejnymi dramatycznymi przeżyciami rodziców, których dzieci zostały porwane do innego kraju. Przeczytamy o Matkach Algieru, które walczyły o wolność dla swoich dzieci. Dowiemy się, jakie kroki podjął świat, by chronić dzieci i rodziców przed zniszczonym dzieciństwem. Polecam !

Madi | 2013-06-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu I książki z tej serii"Tylko razem z córką"kupiłam i tą,ale uważam, że ta nie jest tak ciekawa jak I.Owszem też jest wzruszająca,ale nie trzyma tak w napięciu.

ewelina | 2012-09-20
Przeczytana: 17 czerwca 1997

jak dla mnie super uwielbiam takie książki . Mogę powiedzieć że przeczytałam ją jednym tchem warto było

majeczka26 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Świetna książka,opowiadająca historię ludzi rozdzielonych ze swymi dziećmi przez współmałżonków, którzy je uprowadzili przez granicę i ich problemach z odzyskaniem dzieci i normalnego życia.
Kontynuacja Tylko razem z córką, czyta się jednym tchem.

alfi78 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Wspaniała, wciągająca a jednocześnie przerażająca książka.
Zastanawiam się tylko, kto redagował i poprawiał to wydanie, gdyż liczba ,,literówek" jest zatrważająca!

Sylvia | 2011-09-03
Na półkach: 2011, Przeczytane

myslalam ze bedzie opowiadac o troszke innym temacie, jak dla mnie autorka niepotrzebnie ciagnela niektore watki, bez ktorych ksiazka bylabym duzo lepsza.

nogab | 2010-11-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1998 rok

Przedstawia problem kobiet,które za męża biorą człowieka z innego kraju i z innej wiary a to wszystko staje się póżniej wielkim dramatem

gosiek | 2012-11-03
Przeczytana: 2011 rok

bardziej zauroczyla mnie pierwsza czesc tylko razem z corka czytalo sie ja znacznie szzybciej. ta mnie tak nie wciagnela.

Agata | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Historia wstrząsająca, aczkolwiek ostatnimi czasy bardzo popularna.

biebronka | 2012-01-26

Mam słabość do książek w których poruszane są smutne losy dzieci.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku