Z miłości do dziecka

For the Love of a Child
83-85656-07-3
pamiętnik
Kamulka84

W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka "Tylko razem z córką" znalazła się na szczycie listy bestsellerów. W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się...

W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.

Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.

Sklep

• Wybrańcy
  • Rzymski poranek
  • Krocząc w ciemności
  • Życie i śmierć
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Niewypowiedziane słowa

0 (0 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,68 (28 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,29 (17 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,17 (12 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Madi | 2013-06-16

Po przeczytaniu I książki z tej serii"Tylko razem z córką"kupiłam i tą,ale uważam, że ta nie jest aż tak ciekawa jak I.
Owszem też jest wzruszająca,ale nie trzyma tak w napięciu.

MizzVintage | 2015-12-11
Przeczytana: 30 listopada 2015

"Z miłości do dziecka" to na pewno pozycja warta uwagi dla osób, które przeczytały "Tylko razem z córką" i chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej na temat życia autorki po tragicznych miesiącach spędzonych w Iranie oraz ogólnie o problemie uprowadzeń dzieci przez rodziców z wielokulturowych małżeństw. Ta książka to przede wszystkim opis "making of" bestsellera autorki oraz filmu, który powstał na jego podstawie. Opis w moim mniemaniu momentami dość toporny, ale mimo wszystko ciekawy. Zdecydowanie bardziej przemówiły do mnie próby naświetlenia przez Betty Mahmoody ogromnego problemu, jakim są porwania dzieci głównie przez ojców do odmiennych kulturowo krajów. Szokująca jest stronniczość władz krajów muzułmańskich, które niemalże zawsze opowiadają się po stronie mężczyzny, nie wykazują chęci mediacji, sprawiają, że matki są bezsilne. Trudno mi ocenić, czy przez 20 lat od wydania książki coś się w tym temacie zmieniło, z pewnością trochę, ale pewnie nie wszystko, dlatego zdecydowanie...

Asica | 2011-12-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Książka jest kontynuacja "Tylko razem z córką ". Opisane są w niej zdarzenia, które miały miejsce po ucieczce Betty i Mahtab z Iranu. Możemy tu przeczytać o tym jak powstawała pierwsza książka Betty, a następnie film nakręcony na jej podstawie. Dodatkowo zapoznamy się z kolejnymi dramatycznymi przeżyciami rodziców, których dzieci zostały porwane do innego kraju. Przeczytamy o Matkach Algieru, które walczyły o wolność dla swoich dzieci. Dowiemy się, jakie kroki podjął świat, by chronić dzieci i rodziców przed zniszczonym dzieciństwem. Polecam !

Lemma | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Kiepskie tłumaczenie, sporo literówek w wydaniu z czarną, twardą okładką. Wydaje się też, że autorka wydawszy tę pozycję, po prostu próbuje zarobić na fali popularności jej pierwszej książki.

gosiek | 2012-11-03
Przeczytana: 2011 rok

bardziej zauroczyla mnie pierwsza czesc tylko razem z corka czytalo sie ja znacznie szzybciej. ta mnie tak nie wciagnela.

roksa | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jest ciekawa, ale bardziej podobało mi się "Tylko razem z córką"

majeczka26 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Świetna książka,opowiadająca historię ludzi rozdzielonych ze swymi dziećmi przez współmałżonków, którzy je uprowadzili przez granicę i ich problemach z odzyskaniem dzieci i normalnego życia.
Kontynuacja Tylko razem z córką, czyta się jednym tchem.

Honoratka | 2015-10-09

Po przeczytaniu "Tylko razem z córką" sięgnęłam od razu po tą książkę. Jednak uważam, że książka napisana została na fali pierwszej części. Nie budzi już takich emocji, jednak można przeczytać.

alfi78 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Wspaniała, wciągająca a jednocześnie przerażająca książka.
Zastanawiam się tylko, kto redagował i poprawiał to wydanie, gdyż liczba ,,literówek" jest zatrważająca!

Sylvia | 2011-09-03
Na półkach: 2011, Przeczytane

myslalam ze bedzie opowiadac o troszke innym temacie, jak dla mnie autorka niepotrzebnie ciagnela niektore watki, bez ktorych ksiazka bylabym duzo lepsza.