Okładka książki Z miłości do dziecka

Z miłości do dziecka

pamiętnik
typ
papier
Kamulka84
6,71 (257 ocen i 13 opinii)

Opis książki

W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka "Tylko razem z córką" znalazła się na szczycie listy bestsellerów. W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do...

W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.

Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Madi | 2013-06-16

Po przeczytaniu I książki z tej serii"Tylko razem z córką"kupiłam i tą,ale uważam, że ta nie jest aż tak ciekawa jak I.
Owszem też jest wzruszająca,ale nie trzyma tak w napięciu.

Asica | 2011-12-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Książka jest kontynuacja "Tylko razem z córką ". Opisane są w niej zdarzenia, które miały miejsce po ucieczce Betty i Mahtab z Iranu. Możemy tu przeczytać o tym jak powstawała pierwsza książka Betty, a następnie film nakręcony na jej podstawie. Dodatkowo zapoznamy się z kolejnymi dramatycznymi przeżyciami rodziców, których dzieci zostały porwane do innego kraju. Przeczytamy o Matkach Algieru, które walczyły o wolność dla swoich dzieci. Dowiemy się, jakie kroki podjął świat, by chronić dzieci i rodziców przed zniszczonym dzieciństwem. Polecam !

gosiek | 2012-11-03
Przeczytana: 2011 rok

bardziej zauroczyla mnie pierwsza czesc tylko razem z corka czytalo sie ja znacznie szzybciej. ta mnie tak nie wciagnela.

ewelina | 2012-09-20
Przeczytana: 17 czerwca 1997

jak dla mnie super uwielbiam takie książki . Mogę powiedzieć że przeczytałam ją jednym tchem warto było

roksa | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jest ciekawa, ale bardziej podobało mi się "Tylko razem z córką"

majeczka26 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Świetna książka,opowiadająca historię ludzi rozdzielonych ze swymi dziećmi przez współmałżonków, którzy je uprowadzili przez granicę i ich problemach z odzyskaniem dzieci i normalnego życia.
Kontynuacja Tylko razem z córką, czyta się jednym tchem.

alfi78 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Wspaniała, wciągająca a jednocześnie przerażająca książka.
Zastanawiam się tylko, kto redagował i poprawiał to wydanie, gdyż liczba ,,literówek" jest zatrważająca!

Sylvia | 2011-09-03
Na półkach: 2011, Przeczytane

myslalam ze bedzie opowiadac o troszke innym temacie, jak dla mnie autorka niepotrzebnie ciagnela niektore watki, bez ktorych ksiazka bylabym duzo lepsza.

nogab | 2010-11-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1998 rok

Przedstawia problem kobiet,które za męża biorą człowieka z innego kraju i z innej wiary a to wszystko staje się póżniej wielkim dramatem

Agata | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Historia wstrząsająca, aczkolwiek ostatnimi czasy bardzo popularna.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica