Z miłości do dziecka

pamiętnik
typ
papier
Kamulka84
6,71 (272 ocen i 15 opinii)

Opis książki

W 1987 roku Betty Mahmoody zadziwiła świat opowieścią o swym uwięzieniu w Iranie i brawurowej ucieczce. Sprzedana w ponad piętnastu milionach egzemplarzy książka "Tylko razem z córką" znalazła się na szczycie listy bestsellerów. W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się...

W książce "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody podejmuje wątek w miejscu, gdzie go przerwała, w ambasadzie amerykańskiej w Turcji. Opisuje ponowne przystosowanie się do życia w Ameryce, ciągły strach przed zemstą Mudiego i rozczarowanie systemem prawnym, który nie może ochronić córki i jej samej.

Opowieść nie dotyczy jednak tylko jej własnego losu. Betty Mahmoody pisze o licznych spotkaniach z ludźmi, którzy próbowali wyzwolić się z podobnych kłopotów; opowiada ich dramatyczne historie z wrażliwością kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, przez co musieli przejść i co ich jeszcze czeka.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Madi | 2013-06-16

Po przeczytaniu I książki z tej serii"Tylko razem z córką"kupiłam i tą,ale uważam, że ta nie jest aż tak ciekawa jak I.
Owszem też jest wzruszająca,ale nie trzyma tak w napięciu.

Asica | 2011-12-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Książka jest kontynuacja "Tylko razem z córką ". Opisane są w niej zdarzenia, które miały miejsce po ucieczce Betty i Mahtab z Iranu. Możemy tu przeczytać o tym jak powstawała pierwsza książka Betty, a następnie film nakręcony na jej podstawie. Dodatkowo zapoznamy się z kolejnymi dramatycznymi przeżyciami rodziców, których dzieci zostały porwane do innego kraju. Przeczytamy o Matkach Algieru, które walczyły o wolność dla swoich dzieci. Dowiemy się, jakie kroki podjął świat, by chronić dzieci i rodziców przed zniszczonym dzieciństwem. Polecam !

Lemma | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Kiepskie tłumaczenie, sporo literówek w wydaniu z czarną, twardą okładką. Wydaje się też, że autorka wydawszy tę pozycję, po prostu próbuje zarobić na fali popularności jej pierwszej książki.

gosiek | 2012-11-03
Przeczytana: 2011 rok

bardziej zauroczyla mnie pierwsza czesc tylko razem z corka czytalo sie ja znacznie szzybciej. ta mnie tak nie wciagnela.

ewelina | 2012-09-20
Przeczytana: 17 czerwca 1997

jak dla mnie super uwielbiam takie książki . Mogę powiedzieć że przeczytałam ją jednym tchem warto było

Agata | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Historia wstrząsająca, aczkolwiek ostatnimi czasy bardzo popularna.

roksa | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jest ciekawa, ale bardziej podobało mi się "Tylko razem z córką"

majeczka26 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Świetna książka,opowiadająca historię ludzi rozdzielonych ze swymi dziećmi przez współmałżonków, którzy je uprowadzili przez granicę i ich problemach z odzyskaniem dzieci i normalnego życia.
Kontynuacja Tylko razem z córką, czyta się jednym tchem.

alfi78 | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Wspaniała, wciągająca a jednocześnie przerażająca książka.
Zastanawiam się tylko, kto redagował i poprawiał to wydanie, gdyż liczba ,,literówek" jest zatrważająca!

Sylvia | 2011-09-03
Na półkach: 2011, Przeczytane

myslalam ze bedzie opowiadac o troszke innym temacie, jak dla mnie autorka niepotrzebnie ciagnela niektore watki, bez ktorych ksiazka bylabym duzo lepsza.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica