Włochaty. Dopisać swój wers...

Wydawnictwo: Jirafa Roja
978-83-61154-30-3
punk, muzyka, włochaty
muzyka

Książka o zespole Włochaty nie jest tylko jubileuszową laurką z okazji dwudziestolecia zespołu. Znalazły się tu teksty napisane specjalnie z myślą o tej publikacji, znalazła się tu pierwsza wyczerpująca historia zespołu, są też wywiady, pełna dyskografia, teksty wszystkich nagranych na płytach piosenek. Materiał uzupełniają liczne archiwalne zdjęcia, wiele z nich publikowanych po raz pierwszy. Włochaty zjednał sobie przez lata wierną publiczność - nie tylko swoją muzyką, ale także pozytywnym przekazem, w którym jest zarówno bunt przeciwko skostniałym strukturom państwowym, jak i nadzieja, że można żyć inaczej, można odnaleźć radość z życia w miłości, przyjaźni, samorealizacji, wierności młodzieńczym ideałom. "Mam taką cichą, skrywaną gdzieś głęboko nadzieję, że pomogliśmy sobie nawzajem w tworzeniu lepszego świata. To dobra idea, jedna z wielu, a najlepsze idee przetrwają." Włochaty Jeż

Radosław Gabinek | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 22 lipca 2013

Czegoś innego się spodziewałem. Nie jestem jakimś wielkim fanem Włochatego, ale mam szacunek dla ich przekazu. Jeżeli chodzi o możliwość zapoznania się bliżej z warstwą tekstową i historią zespołu to ok. Jeśli zaś chodzi o to jak ta książka jest napisana, to moim zdaniem można było podejść z większą dbałością. Nie dość, że jest mnóstwo chaosu to jeszcze masa powtórzeń, zarówno jeśli chodzi o cytowane teksty jak i samą historię zespołu. Bardzo się męczyłem czytając tą książkę i nie mogłem się doczekać końca.

dami251 | 2016-06-06
Paulina Dąbrowska | 2015-10-30