Przyjaciółki

5 (31 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Girlfriends
przyjaźń, miłość, romans
ZuzAnka

Dlaczego taka świetna dziewczyna jak ja zupełnie nie ma szczęścia w życiu? Trzy przyjaciółki zadają sobie to samo pytanie. Nie da się ukryć - życie prywatne Giny, Lindy i Cheryl wygląda znacznie gorzej niż zawodowe. Oczywiście, konieczność udania się na bal absolwentów w towarzystwie fryzjera-geja (z braku innych kandydatów) to jeszcze nie koniec świata. Jeśli jednak szukasz partnera - lub partnerki - poprzez anonse matrymonialne albo w pijanym widzie idziesz do łóżka z łysiejącym brzuchaczem, to chyba oznacza, że pora wyjść ze ślepej uliczki, w którą wpędziło cię pozorne wyzwolenie.

Nala | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka wpadła w moje ręce przypadkiem. Po opisie skojarzyła mi się trochę z "Dziennikiem Bridget Jones". Niestety on zdecydowanie bije ją na głowę.

Dobrze, najpierw plusy. Język jest lekki, raczej łatwo się czyta, wydaje mi się jednak, że trochę na siłę wrzucano tam wyrazy potoczne. Z reguły mi to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza, ale tutaj było przesadnie. Książka miejscami całkiem zabawna, do tego podobała mi się postać Lindy. Nie wszystkie wątki udało mi się przejrzeć, także nie jest jakaś nudna.
Na tym chyba koniec zalet. Większość bohaterów mnie denerwowała, a już szczególnie hipochondryczny Peter i puszczalska Shirley. Czytając tę książkę, odnosiłam wrażenie, że jedyne co się liczy w życiu przeważającej liczby postaci to seks. Momentami miałam ich wszystkich tak dość, że przerywałam lekturę, by iść zjeść, pogadać, pooglądać telewizję - cokolwiek, byle od nich odpocząć.

Spodziewałam się czegoś lepszego, ale nie było najgorzej. Jak wpadnie w ręce, to można...

Ola | 2016-12-04
Saskia10 | 2015-08-10