Jak miło w Cannes

Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
Azur Like It
schizma

Sprawnie i z humorem napisana powieść obyczajowa autorki Fatalnej sławy. Kate Clegg - dziennikarka w lokalnym tygodniku, spec od relacji z prowincjonalnych konkursów. Mieszka z rodzicami i za wszelką cenę pragnie wyrwać się z Slackmucklethwaite. Marzy jej się wielki świat i prawdziwa kariera dziennikarska. Kiedy tygodnik wpada w ręce magnata prasowego i zamienia się w bezwartościowe pisemko...

Sprawnie i z humorem napisana powieść obyczajowa autorki Fatalnej sławy.

Kate Clegg - dziennikarka w lokalnym tygodniku, spec od relacji z prowincjonalnych konkursów. Mieszka z rodzicami i za wszelką cenę pragnie wyrwać się z Slackmucklethwaite. Marzy jej się wielki świat i prawdziwa kariera dziennikarska. Kiedy tygodnik wpada w ręce magnata prasowego i zamienia się w bezwartościowe pisemko pełne reklam, Kate grozi zwolnienie. Szansą wydaje się być przystojny i czarujący syn nowego szefa. Nat uwodzi Kate i namawia na wyjazd do Cannes. Ale stolica Lazurowego Wybrzeża nie okazuje się wymarzonym rajem, zaś Nat nie pojawia się na lotnisku. Czy dziewczyna poradzi sobie sama w zupełnie nowej sytuacji?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

schizma | 2010-09-21
Przeczytana: 01 października 2009

Typowa. Powieść obyczajowa jakich wiele. Ciekawa sceneria, bo akcja, w większości, toczy się na Riwierze, w miasteczku nieopodal Cannes - europejskiej stolicy dziesiątej muzy.

Bohaterką jest niejaka Kathleen, w skrócie Kate, bo nie znosi swojego prawdziwego imienia, dziennikarka pracująca dla "Tygodnika Slackmucklethwaite". Dziewczyna marzy, żeby wyjechać na, mający się wkrótce rozpocząć, festiwal filmowy w Cannes, żeby zrobić z niego reportaż, który umożliwiłby jej rozpoczęcie kariery w większej gazecie niż lokalny tygodnik. Jej marzenie ma szansę spełnienia kiedy w rodzinnym miasteczku bohaterki pojawia się przystojny syn właściciela gazety, dla której pracuje Kate. Nawet częściowo marzenie spełnia się, ale nie do końca tak, jak tego oczekiwała.

Powieść jest przewidywalna. Ale jeśli nie oczekuje się skomplikowanej, wielowarstwowej fabuły, to bez obaw można sięgnąć po "Jak miło w Cannes". Dobra, żeby odprężyć się po ciężkim dniu.

| 2012-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: luty 2012

Powieść Wendy Holden do ambitnych z pewnością nie należy, ale ma na pewno kilka zalet. Jest dobrą opcją na weekend, długą podróż, albo po prostu zwyczajny relaks wieczorem, kiedy jesteśmy spragnieni czegoś niewymagającego.

Książka jest lekka i czyta się ją bez znużenia. Zapoznajemy się z perypetiami głównej bohaterki, opisanymi w przyjemny sposób i mogę zaręczyć, że po przeczytaniu kolejnej strony pojawia się ciekawość, co wydarzy się dalej.

"Jak miło w Cannes" to jedna z lepszych pozycji tego gatunku. Akcja jest ciekawa do samego końca, pełna zabawnych wątków, wywołujących śmiech i rozbawienie.

LubięAmy | 2014-01-26

Miłe czytanie na jesienno-zimowe wieczory. Już powędrowała... w ludzi.

monika443 | 2012-08-18

Stoję w bibliotece z naręczem nieco ambitniejszych książek w rękach i z kolegą przy moim boku. Proszę go, żeby coś mi wybrał i w ten też sposób ta lekka, humorostyczna opowieść trafiła do mnie.

Kate, to młoda, nieco zakompleksiona dziewczyna, która nie zwraca uwagi na swój wygląd, ubiera się zupełnie bezbarwnie, a ma ładne warunki, ku temu by być atrakcyjną, pociągajacą kobietą. Kate całe swoje dotcychczasowe życie spędziła w rodzinnym, małym miasteczku ze swoją zwariowaną rodzinką: ojcem, który jest nieco nieboliczalny, nigdy nie wiadomo co powie i nie lubi chłopaków Kate, z babcią, która nieustannie dzierga na drutach, a większość z tych dzieł to prezenty dla wnuczki: sweterki, szaliczki, które nie nadają się do noszenia i ze swoją matką.
Kate jest dziennikarką w lokalnej gazecie, która kompletnie zmienia swój kształt i styl, wraz z nowym właścicielem, prowadzącym nieczyste interesy, którego głównym celem jest wielkie bogactwo, po trupach do celu.
Największym marzeniem Kate jest...

Ania | 2013-12-09
Przeczytana: 31 marca 2014

im bliżej końca ...tym gorzej .....a zapowiadała się na lekką i zabawną książkę ..... a to była żenada ..... na siłę napisana ... niedobrzy stają się dobrymi, zło pokonane i zażegnane a miłość tryumfuje......co się dało, to tam autorka wepchnęła - pościgi, oszustwo, duchy, zdrady, babcia w grupie desantowej..... morderstwa jeszcze tylko brakuje

Beata | 2012-07-11
Przeczytana: 13 lipca 2012

Całkiem przyjemna luźna książka,napisana z humorem.

maśka | 2016-04-17
Izabellla87 | 2015-12-26