zarządzanie stresem. Jak rozpoznać sytuacje stresowe i im przeciwdziałać

Wydawnictwo: Mazury
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Radzenie sobie ze stresem to umiejętność niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Nie ma na to standardowej recepty. Każdy z nas ma inną osobowość, ukształtowaną przez środowisko, wychowanie, doświadczenie, wiedzę i poglądy. Tylko indywidualnie dobrane strategie i metody walki ze stresem mogą przynieść efekty. W poszczególnych rozdziałach opisujemy, jak rozpoznawać objawy stresu, wypracować odpowiednie do sytuacji sposoby radzenia sobie z nim, a także jak osiągnąć większą elastyczność zachowania. zarządzanie stresem to poradnik, który w zwięzłej i przystępnej formie łączy zagadnienia zarządzania, psychologii, rozwoju osobowego i zawodowego oraz szeroko pojętego zdrowia. Omówione tematy uzupełniliśmy praktycznymi wskazówkami, czytelnymi przykładami i opisami wypróbowanych metod.

baszar | 2016-04-05
Na półkach: 2016, Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Dotyczy polskiego wydania z 2008 r., ebook.

Książka z 2006 roku, napisana przez Niemców sprawiających wrażenie inżynierów.
Więc mamy kwestionariusze typu: podliczmy jeden współczynnik, mnożymy przez drugi, trzeci i wychodzi wynik, albo wzór kontraktu do podpisania z samym sobą, numeracja rozdziałów jest zagnieżdżona do dwóch poziomów.

Temat jest opisany przekrojowo i z sensem, dominuje podejście biologiczne wsparte ówczesnymi (głównie niemieckimi) badaniami. Autorzy nie oferują gotowych "najlepszych" rozwiązań ale przykłady różnych ćwiczeń (plus autopromocja komercyjnego systemu jednego z nich).

Ciekawie się czyta - jak podręcznik programowania.

Ocenę obniża słaby skład ebooka - tabelki są proste ale i tak się rozrządzają, kilka stron to po prostu bitmapy, w niskiej rozdzielczości - tekst jest ledwie czytelny.

Jan | 2014-01-12