Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

Wydawnictwo: Czarna Owca
978-83-7554-195-3
filozofia, moralność, medytacja
poradniki
Pistacia

Pierwszy polski poradnik filozofii praktycznej! Marcin Fabjański pokazuje jak stosować techniki mentalne filozofii stoickiej w trudnych sytuacjach, które przytrafiają nam się każdego dnia: przed wizytą u dentysty, po kłótni z ukochaną osobą, gdy męczy nas hałas za ścianą, albo gdy stoimy w korku. Starannie dobrane cytaty z nauk Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza nie tylko przynoszą...

Pierwszy polski poradnik filozofii praktycznej!

Marcin Fabjański pokazuje jak stosować techniki mentalne filozofii stoickiej w trudnych sytuacjach, które przytrafiają nam się każdego dnia: przed wizytą u dentysty, po kłótni z ukochaną osobą, gdy męczy nas hałas za ścianą, albo gdy stoimy w korku. Starannie dobrane cytaty z nauk Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza nie tylko przynoszą ukojenie naszym nerwom, ale dają nam filozoficzny wgląd w naturę rzeczywistości, który wyniesie nasz umysł ponad neurozę codziennego życia.

[opis wydawcy]

Iza Wu | 2011-03-15
Przeczytana: styczeń 2011

Może nie jest to książka do przeczytania "jednym tchem", raczej bardziej wybiórczo, warto też zatrzymać się co jakiś czas i zastanowić. Jestem, czy też może byłam osobą dosyć nerwową, a dzięki niej nauczyłam się w stresowych sytuacjach zwolnić, zastanowić i przyjrzeć wszystkiemu z boku. Bardzo przydatna lektura.

Krzysiek | 2015-07-02

Dziwna książka. Najpierw mnie rozzłościła, bo krótkie rozdziały, przypisane do konkretnych sytuacji. Jakby z cyklu poradników "dla opornych", wydawało mi się to lekko infantylne. Po przeczytaniu całość okazuje się być świetnie skomponowaną, przystępną lekcją filozofii. Polecam :-)

Bartek | 2013-09-20
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Dużo mądrych treści w krótkiej formie. Dobry początek na rozpoczęcie przygody ze stoicyzmem.

pawelru | 2013-04-14
Przeczytana: grudzień 2010

Jedna z moich uwielbionych książek)) Jak oswajać trudne sytuacje)) filozofija w praktyce

Wiedzma60 | 2011-06-28
Przeczytana: 18 lipca 2011