Okno za rzeką

Wydawnictwo: Rebis
A Window Across the River
83-7301-546-9
mad28

Izaak i Nora nie widzieli się od pięciu lat, ale kiedy ona dzwoni do niego późną nocą, on rozpoznaje jej milczenie. Oboje na nowo odkrywają swoją miłość. Izaak, fotograf, myśli o porzuceniu kariery artystycznej. Nora przeciwnie, jest uskrzydlona swym ostatnim opowiadaniem - do czasu, aż uświadamia sobie, że jest to bezlitosny portret Izaaka, który on z pewnością uzna za zdradę.

allison | 2011-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Trochę mnie ta powieść rozczarowała. Spodziewałam się niebanalnej historii miłości, a autor zaserwował przeciętną opowieść o uczuciu tudzież twórczym co destrukcyjnym, czyli w literaturze nic nowego:).

Znacznie bardziej od miłosnych perypetii bohaterów zainteresowały mnie ich życiowe pasje artystyczne: jego fotografia i jej pisarstwo. Ciekawe jest podejście kochanków do tych dziedzin, w których chcą osiągnąć sukces. Oboje borykają się ze wzlotami i upadkami, z twórczą niemocą i jej konsekwencjami, z dylematem - mieć czy być?

Autor pokazał, że nie wszyscy potrafią łączyć życie rodzinne z byciem artystą, ale to także popularny w literaturze temat. Tu jego ujęcie nie okazało się niczym nowatorskim.

anulka24 | 2016-11-15
Przeczytana: maj 2016