Wojna o Falklandy 1982

Tłumaczenie: Karolina Borońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
The Falklands War 1982
978-83-261-0311-7
historia
piotrex

Wiosną 1982 roku największe siły operacyjne, jakie Wielka Brytania zgromadziła za życia całego pokolenia, wypłynęły w morze, aby odzyskać Wyspy Falklandzkie z rąk argentyńskich. Była to jedna z najbardziej desperackich operacji wojennych podjętych w historii. Oddziały specjalne operowały w odległości zaledwie 800 mil od wybrzeży Antarktydy, prawie 8000 mil od portu macierzystego, w południowoatlantyckim klimacie nadchodzącej zimy. Brytyjczycy wiedzieli, że argentyńskie siły powietrzne przewyższają czterokrotnie liczebność brytyjskiego lotnictwa w tym rejonie oraz że argentyńscy piloci należą do najbardziej śmiałych i uzdolnionych na świecie. W celu przywrócenia równowagi sił Marynarka Królewska zdecydowała się na użycie nowoczesnych systemów broni rakietowej, które nie były jednak wcześniej testowane w warunkach bojowych.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmem "Operacje sił specjalnych: Wojna o Falklandy"

Flagelum | 2015-08-26
Przeczytana: styczeń 2010