Dwanaście stopni do oświecenia

Twelve Steps To Spiritual Enlightenment
Chaos, Magia, Okultyzm
popularnonaukowa
foexfoe

Każdy początkujący adept okultyzmu na samym starcie swej kariery styka się z setkami książek opisujących rozmaite praktyki. W mniejszym lub większym stopniu przynoszą mu one obietnicę wzbicia się na wyżyny rozwoju duchowego, nawet jeśli w różny sposób je definiują. Taki ogrom materiału do przerobienia bywa przytłaczający i zazwyczaj kończy się na tym, że nasz adept nie praktykuje nic, tylko czyta. A przecież sama lektura nie zapewni mu urzeczywistnienia jego boskiej natury.
Z tej właśnie przyczyny w tym podręczniku postanowiłem poświęcić jak najmniej miejsca teorii, a zamiast tego skupić się na ogólnym zarysie praktyk, które, uprawiane przez co najmniej dwanaście miesięcy, mogą przynieść wymierny pożytek. Szybkość, z jaką się je opanuje, zależy od indywidualnych predyspozycji. Ale niezależnie od wszystkich różnic, każdy, kto będzie wykonywał zgromadzone w tej książce ćwiczenia na przestrzeni roku, pod koniec tego okresu odczuje poważne zmiany. Zmieni się jego podejście do życia, rozwinie świadomość siebie, wzmocni się jego dyscyplina, dzięki czemu będzie mógł wkroczyć na drogę, po której maszerują tytani ducha.

źródło opisu: http://okultura.pl

źródło okładki: http://okultura.pl

Wojciech N | 2010-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2010

Doskonała dla początkujących, jakim niewątpliwie jestem. Proste ćwiczenia, jednocześnie bardzo wymagające.

Michał Kiełbasa | 2016-08-25
Amizumi | 2016-03-31