Sztuka tworzenia talizmanów

How to Make and Use Talismans
Chaos, Magia, Okultyzm, Talizmany
popularnonaukowa
foexfoe

Israel Regardie należał do najwybitniejszych współczesnych okultystów. W olbrzymim stopniu to dzięki jego praktyce teurgicznej i alchemicznej, a także niezwykłym umiejętnościom przekładania skomplikowanych nauk Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku na prosty język, doszło do odrodzenia zainteresowania magią w kulturze Zachodu. Niniejsza książka stanowi doskonały tego przykład. Zawiera wiedzę o...

Niniejsza książka stanowi doskonały tego przykład. Zawiera wiedzę o tym, jak zgodnie z najlepszymi regułami sztuki magicznej samodzielnie tworzyć talizmany tak, by były piękne i skuteczne. Jak pisze autor, "talizman to 'figura magiczna naładowana mocą, którą ma reprezentować'. Podczas tworzenia talizmanu należy dołożyć starań, by reprezentowane przez niego siły znajdowały się w jak największej harmonii z siłami, które zamierzamy przyciągnąć do siebie. A zatem im dokładniejsza jest jego symbolika, tym łatwiej przyciągnąć tę moc." Dlatego Sztuka tworzenia talizmanów dostarcza szerokiego spektrum symboli, pochodzących zarówno z zachodniej, jak i wschodniej tradycji ezoterycznej oraz szeregu metod, dzięki którym można nadać im spójną całość w wyznaczonym sobie celu.

źródło opisu: http://okultura.pl

źródło okładki: http://okultura.pl