Mroczny Anioł

Tłumaczenie: Magdalena Jędrzejak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse Classic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Handsome devil
Ursusek

Sheridan Delaney, osiemnastoletnia imigrantka z Irlandii, wyrusza w daleką podróż z Bostonu do Londynu. Czyni to na zaproszenie Jules Thornton, z którą mimo różnicy pochodzenia - Sheridan jest prostą dziewczyną, Jules zaś arystokratką - połączyły ją więzy serdecznej przyjaźni. Sheridan, niezwykle szczera i spontaniczna, o temperamencie równie ognistym jak jej włosy, nieustannie przysparza sobie kłopotów. Ma nadzieję, że w Londynie wszystko się zmieni. Jednak zaraz w porcie wpada w tarapaty. Pomaga jej wówczas niezwykle przystojny ciemnowłosy mężczyzna, a ona od pierwszego wejrzenia zakochuje się w nieznajomym, który znika jej z oczu...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2003

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-180-3

Jagrys | 2018-01-02

Nie podobało mi się. Nie dlatego, że "Mroczny anioł" Melanie George jest do bani - bo nie jest. Wprost przeciwnie, to kawał dobrej, literackiej roboty. Wbrew pozorom warto poświęcić wieczór albo popołudnie by się z nim zapoznać. Jako romans książka jest bez dwóch zdań świetna, ale na rozum rzecz biorąc... Na rozum posiada całą serię zgrzytów, przy których co bardziej racjonalnie myślące szare komórki na zmianę błyskały to żółtą, to czerwoną kartką. Dużo zgrzytów, które psuły dobre wrażenie. Owszem, przeczytałam. Owszem, nawet z satysfakcją. Ale nie. Zdecydowanie nie.

robaczeeek | 2017-04-26
Przeczytana: 02 kwietnia 2018