Godzina przeznaczenia

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Skandynawska Saga. Hannah (tom 10)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Sjebnetimen

Dźwięk kościelnych dzwonów niesie się nad Hemsedal. Zaczęła się ostatnio droga Sjugurda Slettena, ale w orszaku żałobnym brakuje dwóch osób. Ole i Ashlid woleli zostać po drugiej stronie doliny, bo wydarzenia ostatnich dni bardzo im się dały we znaki. Ashlid czeka rozprawa sądowa i trudno przewidzieć, czym się ona skończy. Ole nie ma co do tego żadnych przeczuć, ale kiedy w sali pojawia się...

Ashlid czeka rozprawa sądowa i trudno przewidzieć, czym się ona skończy. Ole nie ma co do tego żadnych przeczuć, ale kiedy w sali pojawia się Stein Lien, zaczyna się poważnie niepokoić. Wszyscy wiedzą, że Stein nigdy nie życzył dobrze ludziom z Rudningen. I rzeczywiście podczas rozprawy Sein zabiera głos, a to nie wróży nic dobrego...

źródło opisu: okładka książki

Klaudia95 | 2017-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Moje pierwsze spotkanie z Lailą Brenden i sagą pod tytułem "Hannah".
Zacznę od tego, że nie przeczytałam poprzednich tomów te sagi, aczkolwiek nie zaprzeczę, że nie wiedziałam o sadze. Tak więc, po przeczytaniu opisu z okładki stwierdziłam, że to będzie odprężająca lektura i króciutka.

Pierwsze rozdziały nie odpowiadają bezpośrednio o bohaterce, ale ukazują życie jej syna Olego. Ole jest gospodarzem Rudningen, mającym swoje gospodarstwo oraz dar przewidywania. I to właśnie ten dar, a także czyn Ashild, doprowadził ich do nieprzyjemnej i trudnej sytuacji.

W Hemsedal, odbywa się pogrzeb Sjurguda Slettena, tego samego, który chciał odebrać Olemu życie, ale nie zdąrzył, gdyż przeszkoddziła mu w tym Ashild. Niestety jej czyn, ma konsewkencje - zostaje wezwana na rozprawę sądową. Mąż pociesza się i mówi jej, że wszystko dobrze się skończy.

Rozprawa kończy się dobrze dla Ashild i Olego, ale sędzia wyznacza Olego do zajęcia się rodziną zmarłego, w dostarczaniu im pożywienia i w...

dzosefinn | 2012-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Godzina przeznaczenia, to już 10 tom skandynawskiej sagi Hannah. Tym razem jest to część bardzo poruszająca. W przeciągu chwili wszystko się zmienia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Coś się kończy, by coś mogło się zacząć. Jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy rodziny Hannah.
Ta część jest mniej wciągająca od poprzednich, jednak ciągle zostajemy w klimacie mało wymagającej książki.

Tiril | 2016-07-24
Przeczytana: lipiec 2016