Ten, kto mrugnie, boi się śmierci

Tłumaczenie: Bogusława Sochańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Meandry". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Replika
Den som blinker er bange før døden
978-83-60383-82-7

Poruszająca historia chłopca z małego miasteczka. Jego matka jest Niemką, a wspomnienia wojny są wciąż świeże. Izolowany i dręczony przez kolegów za cichym przyzwoleniem nauczycieli, nazywany "niemiecką świnią" stara się chronić swoją słabą psychicznie matkę. Opowiada więc zmyślone historie o szkole i swoim życiu. Wielokrotnie nagradzana powieść autora, znanego m.in. z roli w filmie „Idioci”...

Wielokrotnie nagradzana powieść autora, znanego m.in. z roli w filmie „Idioci” Larsa von Triera.

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=167&k=Seria%20Meandry

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=167&k=Seria%20Meandry

Aleksandra | 2013-08-27

Książka do łatwych nie należy. Szczerze to spodziewałam się po niej czegoś więcej, po przeczytaniu połowy byłam zanudzona. Opis książki mnie fascynował, sama treść już mniej.
Zabrakło mi tutaj tego o czym mowa była w opisie, czytanie o tym jak chłopiec pisze o swojej mamie, tacie, dziadku, babci... A gdzie opis życia dręczonego chłopca o którym chciałam przeczytać ?

Sławomir | 2010-11-23
Przeczytana: wrzesień 2010

Stanowczo dla fanów autobiografii, wg mnie książka do lekkich nie należy.

szarawa | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017