Philippe Gratin i Straż nocna

Tłumaczenie: Ksenia Zawanowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Philippe Gratin". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Philippe Gratin cambia canale
Philippe Gratin, Straż Nocna
konjix

Skradziono Straż nocną mistrza Rembrandta. Dyrektor Rijksmuseum jest zrozpaczony: na odzyskanie obrazu ma tylko piętnaście dni, a złoczyńcy grożą, że uszkodzą bezcenny obraz obcinając… wszystkim postaciom nosy! Nie pozostaje mu nic innego, jak zaufać doświadczeniu PG, który wypuszcza swoją drużynę na przeszpiegi w plątaninie amsterdamskich kanałów. W tym samym czasie inspektor policji Olof van der Kanal i detektyw Aloisius Beck prowadzą śledztwo dotyczące głośnej i podejrzanej kradzieży diamentów.
Czy PG, po wielu perypetiach, zdoła odzyskać obraz i diamenty? Kryminał humorystyczny do przeczytania jednym tchem, od 10 do 100 lat.

Małgorzata | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015