Makabryczne Memuary Mocarnej McMężnej

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Wydawnictwo: Red Horse
The Monstrous Memoirs of a Mighty McFearless
978-83-60504-15-4

Strzeżcie się! Tylko McMężnie nieustraszeni mogą czytać z kart tych makabrycznych memuarów. Minerwa McMężna jest jedenastoletnią makabrobójczynią. Od tysięcy pokoleń jej ród polował i zabijał monstra. Teraz jednak maszkary biorą odwet. Straszliwy Zarmaglorg, władca zła we własnej osobie, porwał ojca Minerwy. Dziewczynka, wraz z młodszym bratem Maksem, musi wyruszyć mu na ratunek. Uzbrojeni są tylko w makabropedię – żyjącą księgę, która zawiera wszystkie sekrety każdej krwiożerczej bestii znanej rodzajowi ludzkiemu...

Ale nie obawiaj się, bo wraz z tą książką dostajesz do ręki potężną broń, która pozwoli Ci zwyciężyć wszystkie krwiożercze bestie. Dzięki antymonstralnym recepturom ochronnym Pani Makabropedii, nie straszne Ci będą żarłoczne Pożery, złodziejskie Srokodyliony czy szkaradne Ssawoszczety. Poznaj przygody rodziny McMężnych i przekonaj się, że Ty także możesz pokonać potwory.

Wykaż się odwagą, sięgnij po makabryczną historię, spisaną w tych memuarach przez Minerwę McMężną, a poznasz sposoby walki z najbardziej przerażającymi szkaradami.

Minerwa wraz z bratem Maksem niespodziewanie odkrywają, że ich rodzina od pokoleń para się makabrobójstwem, chroniąc świat przed wszelkiej maści maszkarami. Kiedy ich ojciec, Manfred, zostaje porwany przez władcę zła, okrutnego Zarmaglogra, natychmiast ruszają mu na ratunek. W wyprawie towarzyszy rodzeństwu Pani Makabropedia - mówiąca, czarodziejska księga, na której stronicach spisane są sekrety straszliwych straszydeł – oraz zrzędliwy kojot, tajemniczy Pan Demonium.

figa1992 | 2011-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2011

W zasadzie nie wiem, czego się spodziewałam po tej książce, więc trudno powiedzieć, że mnie zawiodła. Nie mniej "Makabryczne Memuary" to, moim zdaniem, książka dla dzieci, które nie przejmują się jeszcze, że powieści brak wciągającej akcji (za to z pewnością zainteresują się masą neologizmów), a całość napisana jest prostym językiem.
Tak, jak to opisałam w swojej półce, nie dotrwałam do końca książki, gdyż przestało mnie interesować, co stanie się z bohaterami.

Eri | 2013-12-11

Myślę, że to całkiem ciekawa książka szczególnie dla dzieci. Przeczytałam ją kiedy miałam może dziesięć, lub jedenaście lat i mam wiele miłych wspomnień z nią związanych. Chociażby liczne przepisy tam przedstawione. Nie zachwyciła mnie swoją niezwykłością, jednak jeśli ktoś nie miałby czego aktualnie czytać, może śmiało sięgnąć właśnie po tą pozycję.

Marta | 2016-06-16
Przeczytana: 26 czerwca 2016