Cyberspace Romance. The Psychology of Online Relationships
Agata

Psychologiczna, popularnonaukowa książka o romansowaniu i związkach zawieranych za pośrednictwem internetu. Autorzy przedstawiają przestrzeń wirtualną jako miejsce znacznie bardziej niż świat realny wyzwolone, swobodne i potencjalnie bardziej swawolne – z jednej strony, z drugiej zaś – dostarczające problemów, zwłaszcza gdy ktoś pogrąży się za bardzo w świecie fantazji, zapominając o rzeczywistości. Dzięki badaniom Moniki Whitty, prowadzonym na temat relacji nawiązywanych online, randek w sieci, wirtualnej niewierności i nękaniu – w książce zaprezentowano zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty wirtualnych związków.
„Romans w sieci” to pozycja dla osób prowadzących badania nad związkami zawieranymi w sieci, zainteresowanych tą tematyką lub osobiście zaangażowanych w taką relację.

Cierpka_Wiśnia | 2018-02-02

Nie ma co ukrywać. Żyjemy w czasach, kiedy permanentna gonitwa sprawia, że ciężko znaleźć druga połówkę. Zwłaszcza, kiedy lata nastoletnich miłości mamy za sobą, albo co gorsza jesteśmy po przejściach. Elektronika wyszła na przeciw ludzkich potrzeb oferując nam szereg miejsc, gdzie możemy dokonać wstępnej „selekcji” potencjalnych partnerów. Brzmi strasznie, wiem. Jak dla mnie to nic innego jak wystawa sklepowa z „półkami” pełnymi „towaru”. Jeśli tylko masz taka potrzebę możesz wybierać i przebierać i mieć nadzieję, że, pozostając w nomenklaturze handlowej, towar nie będzie się bardzo różnił od opisu na opakowaniu.

Autorzy dzisiejszej pozycji dokładnie przeanalizowali wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z nawiązywania relacji w sieci. Największym z nich jest ogromne ryzyko kłamstw. Na odległość nie jesteś w stanie sprawdzić, czy Wojtek lat 23, nie okaże się Klarą lat 48. Czy przypadkiem jego 1,8 m to jedynie wysokość, na której wiszą jego szafki w kuchni. I najważniejsze dla...

Aleksander | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 listopada 2013

Z opisu autora wynika, że ta książka to najlepszy, ogromny zbiór wyników i opracowań badań nt. psychologii relacji w Internecie. Niestety, więcej tutaj teorii naukowych i ich wyjaśniania, niż samych wyników przeprowadzonych badań, czy też ich dogłębnego omówienia. Co więcej, książka reklamuje się jako jedyna pozycja zajmująca się tematem RELACJI w Internecie. No cóż - tego też jest mało. Nie polecam tej książki.

olla89 | 2012-03-28
Przeczytana: marzec 2012

Nie tego się spodziewałam. Książka miała obfitować w przykłady i psychologiczne opisy internetowych związków. I tak też jest, tylko niestety w większości przypadków są one już nieaktualne. Świat się zmienia i Internet również. Nie mówiąc już o tym jak w dzisiejszych czasach wyglądają związki.

maciejzawadzki | 2017-08-24

Uwaga to nie jest poradnik jak romansować w sieci !, raczej zbiór badań nad osobami poszukującymi miłości w wirtualnym świecie. Jeśli zawodowo masz coś wspólnego z psychologią to polecam, jeśli nie to strata czasu

pretender1980 | 2012-07-31
Przeczytana: 06 czerwca 2012

książka o psychologii relacji powstających dzięki sieci internet. Mogę polecić, ale niektóre przykłady i wyjaśnienia do mnie nie przemówiły.

Agata | 2010-10-27
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2010

Temat bardzo ciekawy, ale efekt psuje zbyt wiele oczywistości oraz przywoływanie wyników badań z błędnymi założeniami.

Dominika | 2018-02-02
bettina | 2016-04-17