Wszystko o romansie w sieci. Psychologia związków internetowych

Tłumaczenie: Tomasz Kościuczuk
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Cyberspace Romance. The Psychology of Online Relationships
Agata

Psychologiczna, popularnonaukowa książka o romansowaniu i związkach zawieranych za pośrednictwem internetu. Autorzy przedstawiają przestrzeń wirtualną jako miejsce znacznie bardziej niż świat realny wyzwolone, swobodne i potencjalnie bardziej swawolne – z jednej strony, z drugiej zaś – dostarczające problemów, zwłaszcza gdy ktoś pogrąży się za bardzo w świecie fantazji, zapominając o rzeczywistości. Dzięki badaniom Moniki Whitty, prowadzonym na temat relacji nawiązywanych online, randek w sieci, wirtualnej niewierności i nękaniu – w książce zaprezentowano zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty wirtualnych związków.
„Romans w sieci” to pozycja dla osób prowadzących badania nad związkami zawieranymi w sieci, zainteresowanych tą tematyką lub osobiście zaangażowanych w taką relację.

Aleksander | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 listopada 2013

Z opisu autora wynika, że ta książka to najlepszy, ogromny zbiór wyników i opracowań badań nt. psychologii relacji w Internecie. Niestety, więcej tutaj teorii naukowych i ich wyjaśniania, niż samych wyników przeprowadzonych badań, czy też ich dogłębnego omówienia. Co więcej, książka reklamuje się jako jedyna pozycja zajmująca się tematem RELACJI w Internecie. No cóż - tego też jest mało. Nie polecam tej książki.

olla89 | 2012-03-28
Przeczytana: marzec 2012

Nie tego się spodziewałam. Książka miała obfitować w przykłady i psychologiczne opisy internetowych związków. I tak też jest, tylko niestety w większości przypadków są one już nieaktualne. Świat się zmienia i Internet również. Nie mówiąc już o tym jak w dzisiejszych czasach wyglądają związki.

pretender1980 | 2012-07-31
Przeczytana: 06 czerwca 2012

książka o psychologii relacji powstających dzięki sieci internet. Mogę polecić, ale niektóre przykłady i wyjaśnienia do mnie nie przemówiły.

Agata | 2010-10-27
Na półkach: 2010, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 października 2010

Temat bardzo ciekawy, ale efekt psuje zbyt wiele oczywistości oraz przywoływanie wyników badań z błędnymi założeniami.

bettina | 2016-04-17
Przeczytana: 2009 rok