Wyzwolenie Śpiącej Królewny

Tłumaczenie: Mieczysław Dutkiewicz
Cykl: Śpiąca Królewna (tom 3)
Wydawnictwo: Mystery
The Claiming of Sleeping Beauty
9788377190050
śpiąca, królewna, inicjacja
k3n4j

Inne wydania

W ostatniej części erotycznej trylogii Różyczka, zgłębiając mroczną stronę sfery żądzy, trafia do haremu potężnego sułtana.

W tej zmysłowej powieści dla dorosłych, stanowiącej doskonałą interpretację sekretnego świata miłości Śpiąca Królewna styka się z niezliczonymi, wymyślnymi odmianami seksu. Anne Rice, ukazując zakazaną stronę namiętności, wkracza w ukryte regiony psychiki i serca.

źródło opisu: Mystery, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kaga | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

nie.
Nie.
Nie.
Telenowela brazylijska, parno i duszno z red tube i do tego polska komedia romantyczna. A wszystko to w jednym. Zmieszane. Zmiksowane. I podane.
NIE.
Jeśli ktoś chce męczyć się i czytać te same wciąż opisy seksu między facetami - śmiało, dla mnie - co za wiele, zdrowym nie jest!

thinking-hurts | 2011-03-02
Przeczytana: 26 lutego 2011

Co za rozczarowanie! A książka tak dobrze się zapowiadała, i koniec części drugiej, i początek tej przedstawiały się smakowicie. Jednak odniosłam wrażenie, że autorce spieszno do zakończenia cyklu i pędzi z fabułą traktując wydarzenia i przeżycia bohaterów po macoszemu. Wcześniej rozwodziła się nad każdym szczegółem, a mniej więcej od połowy powieści akcja ruszyła z kopyta, zmiana wyprzedzała zmianę i nie zostało miejsca (czasu?) na nic oprócz następstwa zdarzeń.

Partię powieści odbywającej się w pałacu sułtana uważam za najsłabszą z całego cyklu. Bohaterowie znowu byli enigmatycznie, w negatywnym tego słowa znaczeniu, trudno było dopatrzeć się sensu czy powodów ich działań i odczuć. Autorka poświęciła tym razem uwagę większej liczbie postaci i przez to żadnej do końca nie można było poznać czy zrozumieć. Prawdopodobnie do niezbyt pozytywnej opinii dołączyło jeszcze zmęczenie materiału – przeczytałam prawie pod rząd te bardzo podobne pod każdym względem do siebie książki o...

Lukrecja | 2014-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 lutego 2014

Pod względem fabularnym ostatnia część była zupełnie niepotrzebna (za wyjątkiem ostatnimi paroma stronami). Uważam, że autorka zmarnowała ogromny potencjał tej książki. Mogłaby się skupić nieco bardziej na motywie monarchii, w której uczy się poddanych pokory poprzez poniżanie i wykorzystywanie seksualne. Brakowało mi też chociażby jednej postaci, która próbowałaby się wyłamać z tego systemu i pokazać, że istnieje w życiu coś więcej niż poniżanie i bycie poniżanym.

Nie czytałam w życiu wiele książek o takiej tematyce, ale wydaję mi się, że jak na erotyczne czytadło osadzone w bliżej nieokreślonych czasach historycznych, Trylogia o Śpiącej Królewnie sprawdziła się całkiem nieźle.

Annie_28 | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Opowieści o zabarwieniu erotycznym stały się coraz popularniejsze, gdy literacki świat podbiło "50 twarzy Greya". Każda z tych powieści powielała wiele schematów i chwytów używanych przez E.L.James. "Wyzwolenie Śpiącej Królewny" należy do tych książek erotycznych, które pojawiły się na długo przed jednowątkowym romansidłem bez przesłania. Anne Rice pozbyła się także wszelkich powtórzeń i widocznych inspiracji innymi dziełami. Jej opowieść o młodej kobiecie, poznającej tajniki BDSM, jest oryginalna - autorka tworzy własną wizję świata i nie przejmuje się negatywnymi opiniami innych.

Historia Różyczki jest niezwykle kontrowersyjną opowieścią. "Wyzwolenie Śpiącej Królewny", podobnie jak dwa poprzednie tomy trylogii, obfituje w perwersyjne sceny seksu i poniżenia. Autorka prezentuje w ten przewrotny sposób ideę niewolnictwa, wyznając na kartach książki, że krainą, która wydaje się być zupełnie fikcyjna, jest tak naprawdę Europa. To proste, bezpośrednie stwierdzenie pojawiające się na...

Maureen | 2013-05-24
Przeczytana: maj 2013

Osoby, których odstarsza tematyka sado-masochistyczna, homoseksualna i inne elementy perwersji oraz osoby zbyt pruderyjne, nie posiadające poczucia humoru i dystansu także lepiej niech opuszczą tę książkę.

marKiza | 2016-07-29

W sprawie "Trylogii Śpiącej Królewny" powiedziałam już swoje "A" i "B". Przyszedł czas, żeby powiedzieć "C". Bardzo chciałam, żeby to było "wysokie Ce". Ale - niestety - takim nie jest!
W porównaniu z pozostałymi częściami - nieudana. Chyba, że od początku celem autorki było całkowite wypaczenie erotyczne i bezdenne wynaturzenie głównej bohaterki. Jeśli tak - to brawo - cel został osiągnięty. Biedna Różyczka nie robi już nic innego ino tęskni za bólem, Panami (a tutaj głównie Panami, bo wylądowała w haremie) i byciem jeszcze bardziej poniżoną. Każda próba wyprowadzenia jej z owego stanu staje się dla niej prawdziwym cierpieniem! I taką ją zostawiamy - zanurzoną w głębokiej studni sado-masochizmu, z której wyjścia już nawet nie pragnie znaleźć! Zdecydowanie najgorzej napisana - zupełnie o niczym.. Autorka nawet nie usiłuje nam zarysować porządnie bohaterów. Jakby jej również mózg zalała jedynie potrzeba "więcej scen"!!! A nie są to sceny ani dobrze napisane, ani smacznie...

Lamia | 2012-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2012

Po przeczytaniu tej 3-tomowej serii (wierzcie mi, był to prawdziwy wyczyn), trudno mi uwierzyć, że ta sama autorka jest w stanie stworzyć coś tak cudownego jak np. Wywiad z wampirem i coś tak okropnego jak cykl o śpiącej królewnie.
Jaki jest największa wada cyklu? Cóż... nuda wyzierająca z każdej strony. Akcja składa się z nieustannych scen erotycznych, które niewiele się od siebie różnią i człowiek ma wrażenie, ze wpadł w jakieś błędne koło, z którego nigdy się nie uwolni. Fabuły nie ma tu zbyt wiele (chociaż pod tym względem 3 tom jest lepszy niż poprzednie). Postacie nie są specjalnie głębokie ani przemyślane. Jednym słowem - bezsensowność tej trylogii mnie poraża. Jeszcze 1 tom miał jakiś sens, 2 następne nie bardzo. Nie wiem, czemu uparłam się, żeby doczytać to do końca. Nadzieja umiera ostatnia i chyba spodziewałam się do samego końca, że coś jeszcze się poprawi... :(

Katarzyna | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Co za dużo to niezdrowo, a wydumanego, perwersyjnego seksu jest w tej książce stanowczo za dużo. Dwie pierwsze części czyta się z zaciekawieniem, ostatnią z irytacją. Może dlatego, że autorka przeszła samą siebie w udziwnianiu seksualnych uniesień, główna bohaterka jest naiwnym i uległym stworzeniem, które nie ma żadnych ambicji poza byciem pieprzoną.

ira | 2012-01-16
Przeczytana: 2005 rok

Ta trylogia jest kuriozalna. Treści w tym w zasadzie za grosz, każda strona obfituje w nader naturalistyczne opisy erotyczne i chyba tylko przedstawieniu tych ostatnich służyło napisanie tego czegoś.
Porno dla ubogich, podnieta dla zafascynowanych nastolatek.
Dziwaczne.

EmaxDomina | 2016-12-06
Przeczytana: listopad 2016

Z każdym kolejnym akapitem miałam wrażenie, że zanurzam się w odmęty szamba. Przeczytałam już w życiu różne rzeczy i różne świństwa, ale takiego hołdu złożonego wszelkiego rodzaju perwersjom jeszcze nie miałam w rękach. Obrzydliwe, bez polotu - dla miłośników brutalnej dominacji w seksie.