Siostrzenica markizy

Wydawnictwo: Replika
Die Nichte der Marquise
978-83-76740-37-9
erotyka, miłość

Powieść erotyczna, której akcja dzieje się we Francji w czasach Ludwika XIV. Historia przemiany niewinnej dziewicy w namiętną i wyrafinowaną kochankę, która dzięki swojej sile i determinacji odnajduje własną tożsamość. Francuska prowincja przepełniona zapachem gorącego lata i dojrzewających winogron. Piękna Marie nienawidzi swojej rodzinnej wsi, ciężkiej pracy i biedy. Kiedy więc...

Przed dziewczyną otwiera się teraz kuszący i mroczny świat Wersalu – pełen przepychu, dworskich intryg, wielkich namiętności i zbrodni, gnuśności, luksusu i fałszu.

Zmysłowa, namiętna i przesiąknięta seksem książka, pobudzająca wyobraźnię.
Ma wszystko to co powinien zawierać dobry erotyk.
Książka wciąga od pierwszej strony, czyta się szybko. Jest napisana prostym i pięknym językiem. To nie jest żadne wyuzdane porno. Opisy erotycznych scen nie są wulgarne tylko subtelne, zmysłowe i działające na zmysły.
Jednak jeśli myślicie, że nie znajdziecie nic oprócz seksu, to jesteście w błędzie.
Książka jest dla tych którzy potrafią dostrzec piękno erotyki i miłości, jest dla tych którzy potrafią znaleźć w tej książce więcej niż seks. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że seks jest tutaj "głównym bohaterem", ale nie on jest tu najważniejszy. Tak na prawdę jest to książka o miłości, marzeniach, nieufności, samotności i brutalności rzeczywistego świata oraz walce o przetrwanie. Dwoje bohaterów musi przejść długą drogę by się odnaleźć i zrozumieć, że są sobie przeznaczeni.... im dalej zagłębiamy się w ich historię zauważamy, że seks schodzi na dalszy...

Ania | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Gdybym miała opisać książkę jednym zdaniem, to brzmiałoby ono: Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.
Czyta się dobrze i szybko, treść nie irytuje i nie odstrasza wulgaryzmami, bardziej bawi i śmieszy.
Nie wystarczy jednak nałożyć mężczyznom peruki i pończochy, żeby osadzić książkę w czasach Ludwika XIV.
Całość, wbrew zachęcającemu opisowi, nudna i banalna.

Amoretta | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Czytając opisy innych czytelników zastanawiam się czy czytali kiedyś erotyk. Nie ma tu dużo seksu, wulgarnych opisów czy wyuzdanych pozycji. Jest to książka dla dorosłych, to prawda, ale raczej stanowi piękną historię miłosną niż erotyczny gadżet. Opowiada o losach biednej dziewczyny, ciężko pracującej na wsi. Pewnego dnia zjawia się elegancki powóz z markizą, która szuka chętnych dziewczyn do pracy jako służąca. Z wielu panien wybór jej pada na Marie. Dziewczyna jedzie do Paryża, gdzie otoczona luksusem pragnie za wszelką cenę pozostać w nim. Przewrotna markiza podpowiada jej jak to zrobić. Marie postanawia zostać czyjąś utrzymanką. Od tej chwili markiza przedstawia ją jako swą siostrzenicę i szuka kandydata. Tych jest dużo w Wersalu.Tam Marie wpada w oko samemu królowi, któremu ofiaruje swe dziewictwo, a w zamian dostaje broszkę sporej wartości. Markiza zadowolona od podskarbiego dostaje pewną sumę pieniędzy i opuszcza swą podopieczną na zawsze. Jej rola się skończyła. Tymczasem...

Katarzyna | 2011-08-01
Przeczytana: 2011 rok

Nastawiłam się na ociekającą seksem powieść i nie zawiodłam się. Oprócz tego odnalazłam w tej książce przepiękną opowieść o miłości! Główna bohaterka dojrzewa, przechodzi niezwykłą przemianę, odnajduje szczęście tam, gdzie nie spodziewała się go znaleźć. Polecam!

grażyna | 2012-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2012, Wymienione
Przeczytana: 2012 rok

Opowieść typowo erotyczna ociekająca na każdym kroku seksem. Akcja opowieści dzieje się we Francji za czasów Ludwika XIV. Maria - dziewczyna z głębokiej prowincji ma okazję wyrwać się ze wsi i zaistnieć w Paryżu. Najpierw nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie będzie tam istnieć jako pokojówka w bogatym domu lecz bedzie nałożnicą króla. Jednak po pewnych zawirowaniach na dworze zostaje zostaje odprawiona z Wersalu i musi prowadzić całkiem inne życie.
Duuuuużo seksu ale fajnie się czyta

Meliska | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Sięgając po książkę liczyłam na objawienie. Z uwielbieniem oddaję się powieściom, które łączą romans, historię a do tego jeszcze erotyka - cud natury.
"Siostrzenica Markizy" według mnie jest bardziej romansem niż erotykiem. Liczyłam na liczne, gorące opisy, a spotkałam tylko kilka scen i to nie najlepiej rozbudowanych.
Marie- dziewica, jednak nie najbardziej cnotliwa, jeśli przy pierwszej lepszej okazji zgadza się być kochanicą króla.
Książka zapowiadała się wyśmienicie, a okazała się tylko dobra. Niedokończone wątki i sytuacje, oraz niejednoznaczne zakończenie tylko utwierdzają moją opinię. Jest zbyt krótka aby w całej okazałości przedstawić, w sumie bardzo pociągającą historię.

Ela | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Erotyk. Hmmm... Czytałam ich w życiu niewiele, więc nie mam porównania. Dlatego nie będę porównywac, a napiszę o uczuciach, odczuciach i wrażeniach.
Nie zapałałam wielką sympatią do bohaterki na początku powieści. Za to zbliżając się ku końcowi lektury czułam, że jest mi bliską osobą (w końcu 'weszłam jej do łóżka' jak więc nie mogłybyśmy byc sobie bliskie).
Momentami moje policzki pąsowiały... A dłonie ściskały się mocniej.

Książka zostawiła po sobie dobre wrażenie. Polecam z czystym sercem, osobom szukającym romansu o historycznym zabarwieniu, nie pozbawionym śmiałych erotycznych scen.

Karolcia | 2014-07-02
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Na książkę trafiłam czystym przypadkiem, przeglądając półki w bibliotece...i nie żałuję. To najlepsza powieść erotyczna jaką czytałam!
Książka posiada dość ciekawą fabułę osadzoną w historycznym tle; sceny "łóżkowe" nie dominują, ale dopełniają opowiadanie. Dodatkowo bardzo podoba mi się język używany przez autorkę - jest delikatny, nie ma tu wulgarnych określeń. Książkę czytało się szybko i sympatycznie. Może nie jest to ambitne dzieło, ale na pewno miła rozrywka dla większości kobiet.

Rose | 2011-12-21

Jest to nie tylko książka erotyczna , ale też przepiękna opowieść o miłości. Bardzo szybko się ją czyta i jest jedną z najlepszych książek o tej tematyce z jaką miałam styczność.

magdawu | 2012-12-14

"Francuska prowincja przepełniona zapachem gorącego lata i dojrzewających winogron. Piękna Marie nienawidzi swojej rodzinnej wsi, ciężkiej pracy i biedy. Kiedy więc niespodziewanie otrzymuje szansę na rozpoczęcie nowego życia w Paryżu, bez namysłu zgadza się na wyjazd.
Wprowadzona przez samego króla w nieznany dotąd świat erotycznych uniesień, staje się dla monarchy obiektem seksualnej obsesji. Marie gotowa jest spełnić swoje marzenie o bogactwie i władzy bez względu na cenę."-ten właśnie opis umieszczony na stronie internetowej EMPIKU zachęcił mnie do kupienia książki "Siostrzenica markizy" autorstwa D.Charon. Ale się zawiodłam... Powieść rozpoczyna się obrzydliwym opisem stosunku- przetrwałam, bo liczyłam, że znajdę w tym utworze coś wartościowego. I kartka po kartce czekałam na jakiś rozwój akcji i nagle...książka...