Diabeł w dzwonnicy: Opowiadania

Tłumaczenie: Stanisław Wyrzykowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Kieszonkowa z Kangurem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

Marta B | 2011-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Wiem, że książki tego autora to klasyka, zauważyłam też, że pisze ładnym językiem, choć na to prawdopodobnie zwróciłam uwagę ze względu na to, że język jemu współczesnych tak różni się od naszego. Mimo wszystko jednak nie podobała mi się. Przebrnęłam tylko przez początek. Jak na tamte czasy pewnie poruszał zupełnie nowe wątki, w stylu śmierć hrabiego, który niczym przeklęty odwiedza swojego wroga pod postacią narowistego rumaka, jednak na dziś dzień nie jest to specjalnie oryginalne, więc nie zainteresowało mnie szczególnie. To opowiadanie miało zapewne na celu lekkie nastraszenie czytelników, ale w kontraście do dzisiejszej rzeczywistości wygląda jak stary film "Wilkołak", który wtedy zapewne budził grozę, dziś najwyżej śmiech.

Eliza | 2011-08-23
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Klasyka.Niestety mnie już tak nie powala na kolana jak kilkanaście lat temu, gdy ją czytałam pierwszy raz.

Krufek | 2013-02-12

Wszystkie horrory swiata nie budza takiej grozy jak opowiadania Poego. Najgorsze kryje sie nie w ciemnosciach cmentarza ale w ludzkiej duszy.

Anko5 | 2017-03-15
Grzegorz | 2016-10-04