Substancja i Funkcja

Tłumaczenie: Przemysław Parszutowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Substanzbegriff und Funktionsbegriff
978-83-89637-87-1
filozofia, etyka,
filozofia i etyka
Ćma

Substanzbegriff und Funktionsbegriff jest z całą pewnością jedną z najważniejszych prac dwudziestowiecznej filozofii, o niewątpliwym wpływie na późniejszą myśl. Wyartykułowane w niej rozróżnienie ujęcia substancjalnego i funkcjonalnego odbija się echem, a niekiedy nawet stanowi bezpośredni fundament ważnych koncepcji i nurtów filozoficznych minionego stulecia. Wiele zawdzięczają mu funkcjonalizm i pragmatyzm, opiera się na nim jedna z najciekawszych koncepcji kultury oraz teorii mitu, pobrzmiewa ono w najważniejszych koncepcjach nauki i przede wszystkim jest podstawą symbolizmu, którego główne założenia zostały ujęte w Cassirerowskiej Filozofii form symbolicznych. Prezentowana tu rozprawa stanowi nieodzowne wprowadzenie do wszystkich tych teorii, pozwalając na lepsze zrozumienie ich genezy i formy.

nodir | 2016-07-26
Imachuemanch | 2013-08-20