Dotyk i komunikacja. Podręcznik

Wydawnictwo: Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Touch and communication
978-83-60475-34-8
Maja

Program stanowi udaną próbę wykorzystania osiągnięć psychologii rozwojowej do pracy z tymi wszystkimi, którzy niezależnie od wieku i przyczyny zaburzeń nie nawiązują kontaktu z najbliższym otoczeniem. Zawiera wskazówki pozwalające zaplanować i przeprowadzić sesję kontaktu, a także ocenić jej efekty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy mają ograniczoną zdolność ekspresji i trudności w nawiązaniu kontaktu, są pasywni albo reagują wrogo na otaczający świat.

Program przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci upośledzonych umysłowo, z defektami sensorycznymi i fizycznymi, autystycznych i mutystycznych, ale z zawartych w nim propozycji mogą również skorzystać rodzice normalnie rozwijających się niemowląt i personel zakładów dla dorosłych osób upośledzonych umysłowo, którzy już dawno utracili kontakt z otoczeniem. Program wzbogacony jest materiałem muzycznym. Na płycie nagrano utwory specjalnie skomponowane przez muzyków - terapeutów. Stanowią one oprawę muzyczną dla masażu i aktywności podczas sesji.

Maja | 2010-09-11
Muminka | 2016-09-13