Od konia i armaty do spadochronu. Wspomnienia uczestnika II wojny światowej

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia
piotrex

Wspomnienia uczestnika II wojny światowej - uczestnika kampanii wrześniowej 1939 r., a później - w latach 1940-1945 - żołnierza formacji polskich we Francji oraz w Wielkiej Brytanii. W okresie kampanii wrześniowej płk Kamiński pełnił funkcję dowódcy 2 dywizjonu artylerii konnej, wchodzącej w skład Wołyńskiej Brygady Kawalerii. W następnych latach walczył w szeregach PSZ na Zachodzie. W 1941 r. rozpoczął służbę w 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej i w okresie 1943-1944 pełnił funkcję zastępcy dowódcy tej brygady, płka Stanisława Sosabowskiego. W 1944 r. uczestniczył wraz z brygadą w desancie pod Arnhem.

Aleksander Tenderenda | 2015-07-02
Bedouin | 2015-06-22