Myszka Galopka i tajemnica kopalni soli

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska

Przed Wami kolejna niesamowita przygoda mysiej rodziny ze starego kredensu. Tym razem akcja książki rozgrywa się w kopalni soli w Wieliczce. Jakie sekrety skrywa labirynt solnych korytarzy? Dlaczego myszom towarzyszy niezwykły tancerz, szczur Szuryłło, znawca polki-galopki? I wreszcie czy legendarny duch kopalni istnieje naprawdę? Sprawdźcie to koniecznie, a na zakończenie razem z Myszką...

Sprawdźcie to koniecznie, a na zakończenie razem z Myszką Galopką bądźcie świadkami jedynego w swoim rodzaju maskowego balu karnawałowego w solnej komnacie.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/myszka-galopka-i-tajemnica-kopalni-soli/

źródło okładki: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/20...»

ilo99 | 2018-10-09
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2018

Zakręcona historia o tańczącym szczurze i obawiających się jego obecności myszach. Postanawiają czym prędzej wyprowadzić się z kredensu i wygryzają w piwnicy tunel, który ma być dla nich droga ucieczki. Czy rzeczywiście uda im się wymknąć z łap groźnego przeciwnika? Historia przyjemna, lecz nie porywająca. Czyta się dobrze, lecz bez zachwytów. Rysunki porządne, ale mnie osobiście nie przypadły do gustu. Jednym zdaniem, poczytać można, nie będzie to całkowita strata czasu, lecz czy naprawdę warto?

Na półkach: Przeczytane, Ezop

To już nasze czwarte spotkanie z tą uroczą mysią rodzinką. Już jakiś czas temu Ania miała okazję polecać Wam trzy inne książki z tymi futrzakami w roli głównej. A były to: "Myszka Chrapiszka", "Myszka Chrapiszka i Tarapatka" oraz "Myszka Trapiszka i Dom pod Kocią Łapką". Tym razem poznamy ich kolejną bardzo ciekawą przygodę. Jesteście ciekawi? No to juz Wam wszystko opowiadamy :)

Jak już pewnie wiecie z poprzednich książek - nasza mysia rodzinka mieszka sobie spokojnie w kredensie w domu panny Matyldy i jej brata Henryka. Tym razem ich spokojne życie przerwała nieoczekiwana wizyta. Otóż okazało się, że Pani Burmistrzowa postanowiła zorganizować wielki bal maskowy w w solnej komnacie w miejscowej kopalni soli. Wieczór uświetnić ma orkiestra górnicza, którą poprowadzi słynny wodzirej Borys Wawryłło - znajomy gospodarzy tego domu. A skoro mężczyzna ten znał doskonale Matyldę i Henryka - postanowił oczywiście zatrzymać się w Domu pod Kocią Łapką. Wspaniale prawda? Problem polega...