Jednorożec

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Enhörningen
Olka

"Jednorożec" to opowieść o małej Zuzannie i jej lalce Pippi. Pewnego wieczoru spotykają one w swoim Tajemniczym Ogrodzie jednorożca nie większego od dłoni Zuzanny. Niestety, dziewczynka go płoszy. Zmartwiona postanawia go odszukać i za radą żaby udaje się na Wybrzeże Wiedźmy Morskiej. W trakcie wyprawy zaprzyjaźnia się m.in. ze starym Wodnikiem i Trollem-Samotnikiem. Spotyka też oczywiście Wiedźmę. To właśnie ona opowiada Zuzannie o problemach dzikich stworzeń, które dziewczynka spotkała:

"- Tu jest tyle oswojonych ludzi - powiedziała wiedźma. - I coraz ich więcej. Nawet ci, co byli dzicy jako dzieci, oswajają się z biegiem lat, a oswojeni ludzie nie lubią dzikich zwierząt, ani w ogóle niczego, co jest zwariowane i dziwne".

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=14432

tree | 2015-01-26
Przeczytana: 1976 rok

Cudowne, magiczne wspomnienie z dzieciństwa. Książka, którą jako mała dziewczynka czytałam kilkanaście razy i wraz z "Malutką Czarownicą" zabierałam wszędzie.

julka | 2013-03-17

Oj to jedna z moich ukochanych dzieciecych lektur! Wszystko mi sie w niej podobalo.. i magiczne przygody Zuzanny i piekne ilustracje:)
Dla mnie Zuzanna to taka przyswajalna wersja Alicji; Carrolla nie bylam w stanie czytac, za bardzo mnie przerazal i niepokoil, z Zuzanna nie bylo zadnych problemow:) Wlasciwie to ja zamiast niej podrozowalam rzeka w poszukiwaniu jednorozca, spotykalam bajkowe postaci, klocilam sie z gadajaca lalka Pippi i jadlam zupe ze szczypiorkiem u Wiedzmy. Ale mi ta zupa po wyczerpujacej wyprawie smakowala! Tak samo jak ryby zlowione rankiem przez Wodnika.. musze ta ksiazke odnalezc i przeczytac raz jeszcze..niezapomniana i madra opowiesc!

PandoraVooDoo | 2016-06-16
Szczeżuja | 2015-10-16