miłość czy MIŁOŚĆ? czyli sztuka chodzenia ze sobą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
978-83-7201-406-1
poradniki
monika_t2

Książka a właściwie poradnik napisany pod kątem wartości i zasad wiary katolickiej. Masz wątpliwości co do swojego uczucia? Nie wiesz czy to miłość czy przelotne zauroczenie a może tylko przyjaźń? Podoba Ci się ktoś ale jesteś nieśmiały i nie wiesz jak nawiązać kontakt? Chcesz wiedzieć czego w związku oczekuje kobieta a czego mężczyzna? Nie rozumiesz z czego wynikają konflikty między Wami? Dzieli Was duża odległość, różnica wieku lub wykształcenie? Nie wiesz jakie są gesty "dozwolone podczas chodzenia ze sobą"? Twój chłopak albo dziewczyna jest osobą niewierzącą? A może pokochałeś osobę z którą nie możesz być? Książka ta pomaga znaleźć odpowiedź na te i szereg innych pytań.

Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Jeśli ktoś zastanawia się dlaczego nie ma drugiej połówki albo czy to ta właściwa, to ta książka jest właśnie dla niego. :) Mi tam się bardzo spodobała. :) Jestem osobą wierzącą. Wydaję mi się, że nie każdemu może się ta książka spodobać, bo są odniesienia do wiary chrześcijańskiej. Wiadomo, każdy ma prawo do wyznawania takiej religii, jakiej tylko chce. :> Z drugiej strony uważam, że jest świetna, bo jest wiele opisanych problemów miłosnych, które mogą spotkać każdego. Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy chce kochać. Jest tutaj wiele porad i wskazówek. Nieważne jakiej jest religii, miłość każdego spotyka prędzej czy później. Nie ma w niej tutaj żadnej dyskryminacji. Lepiej po nią sięgnąć tak po 14 roku życia. Polecam ją każdemu. :)

Magda | 2011-10-18

Ciekawa książka napisana przez młode małżeństwo, dająca odpowiedzi na nurtujące pytania bez przesadnego wymądrzania się:) Polecam:)

mts | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Książka, którą czyta się dobrze i szybko, mimo, że tematyka wcale nie jest banalna i lekka. W końcu chodzi o miłość, sprawę bardzo ważną dla chyba wszystkich ludzi.

Największym plusem tej pozycji jest z pewnością jej lekkość. Nie ma tutaj patosu, napuszenia i silenia się na "naukowość". Książka napisana jest bezpośrednim językiem, który trafia do każdego. Prezentowane opinie często są zdroworozsądkowe i mogą pomóc osobom, które nie zastanawiały się głębiej nad tym, czego dotyczy książka. Jednak często opinie te są dość powierzchowne i nie dotykają głębi zagadnienia. Czytając, często miałem wrażenie, że rozdziały są pisane pod tezy, a to, co się nie zgadza z nimi, zostaje pominięte. Czasem aż prosi się o rozwinięcie jakiegoś tematu, czy odpowiedź na inne zarzuty. W czasie lektury przyszła mi do głowy myśl, że ciekawie czytałoby się tego typu książkę, napisaną w formie dialogu między ludźmi otwartymi na argumenty i mającymi różne zdania (w granicach rozsądku - zbyt duża rozbieżność...

Karen | 2012-11-23

Jak dla mnie rewelacyjna nie duża książka, ale bardzo konkretna, krótko i na temat w prosty sposób podaje najważniejsze rzeczy dotyczące zasad wiary i miłości w niej osadzonej :) polecam wszystkim młodym! :)

Kręciołek | 2010-09-23
Przeczytana: kwiecień 2010

Przystępnie i szczegółowo opisanie problemy z jakimi mogą się spotkać młode osoby na etapie chodzenia ze sobą a także te, które dopiero szukają miłości. Polecam!

Asia | 2014-09-03

Książkę czyta się dość szybko. Napisana prostym i zrozumiałym językiem. Mimo że wiele w niej aspektów religijnych, to poleciłabym ją nawet dla osób niewierzących. Na pewno przeczytanie tej książki nie zaszkodzi, aczkolwiek nie liczyłabym na to, że książka ta odpowie na wątpliwości i pytania.

Jovanka | 2016-04-26
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam