Okładka książki Randka ze śmiercią

Randka ze śmiercią

Autor:
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 7)
tłumaczenie
kryminał, eve, dallas,
typ
papier
Ewa
7,68 (93 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Jest koniec grudnia, w Nowym Jorku trwa przedświąteczna gorączka. Każdy myśli tylko o zbliżającej się Gwiazdce. W święta Bożego Narodzenia nikt nie chce być sam, nic więc dziwnego, że w agencjach matrymonialnych panuje wzmożony ruch. Ten właśnie okres wybrał sobie psychopatyczny morderca, który przebiera się za Świętego Mikołaja i pod pretekstem dostarczania prezentów odwiedza samotne kobiety.

Gdzie kupić?

Przeczytana: listopad 2013

Piotr | 2013-12-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Nora Roberts to niezwykle płodna pisarka. Amerykańska autorka bestsellerów o łącznym nakładzie ponad 400 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym powieści kryminalnych z serii o detektyw Eve Dallas, napisanych pod pseudonimem J.D. Robb. „Święta ze śmiercią” to siódma część tego cyklu, która wcześniej ukazała się pod tytułem „Randka ze śmiercią”.
Cenię pisarkę za jej uniwersalność. Doskonale sprawdza się w romansach, ale równie dobrze pisze kryminały i powieści sensacyjne.
Wcześniej czytałem kilka książek autorki, kilka czeka również na mojej półce na swoją kolej. W każdej książce Nory Roberts widać doskonałą dbałość o szczegóły detali tła. Wchodząc w jej książki mam wrażenie, że trafiam do pudełka pełnego niespodzianek. W takich miejscach nic nie jest pewne.

Trochę żałuję, że zacząłem od siódmego tomu serię, ale od czegoś musiałem zacząć. Tak więc opowieść jest na czasie. Samotność w czasie Świąt dokucza wielu ludziom, a agencje matrymonialne mają w tym czasie wie...

malineczka74 | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Kryminał w świątecznym klimacie

Święty Mikołaj to niezwykle wyczekiwany na całym świecie gość odwiedzający ludzi w okresie świątecznym. Szczególnie wypatrują go dzieci. Tradycją jest że Mikołaj grzecznym roznosi prezenty. Ale w powieści Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.D. Robb jest inaczej. Mikołaj chodź ubrany w tradycyjny strój nie obdarza podarkami. On przynosi ... śmierć.

Znam nieco twórczość Nory Roberts i doceniam jej pióro. Czytam sporo romansów jej autorstwa, ale jak dotąd nie przypominam sobie bym czytała jej powieści kryminalne. "Święta ze śmiercią" to zatem pierwsza z książek z detektyw Evą Dallas w roli głównej, którą przeczytałam. Wcześniej została wydana pod innym tytułem - "Randka ze śmiercią".

Akcja książki rozgrywa się w jakże gorącym okresie przedświątecznym w przyszłości. W centrach handlowych wrze, tłumy szukają prezentów, sklepy notują rekordowe zyski, a święci Mikołaje odwiedzają domy przynosząc wymarzone podarki. Wśród nich jest jeden nietypow...

miqa | 2014-03-19
Na półkach: 2014, EBOOK, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 lutego 2014

J.D. Robb to pseudonim literacki jednej z poczytniejszych amerykańskich pisarek powieści dla kobiet oraz kryminałów z romansem w tle – Eleanor Marie Robertson znanej bardziej jako Nora Roberts. „Święta ze śmiercią” to siódmy tom jednej z osiemnastu powieści kryminalnych z serii o detektyw Eve Dallas, jednocześnie jest to moja pierwsza książka Nory Roberts piszącej pod takim pseudonimem literackim (jednym z wielu).

Główną bohaterką jest Eve Dallas, policjantka, detektyw, po wypadku podczas pracy, postanawia wrócić do niej szybciej niż przewidywała i od razu rzucić się w wir pracy, by udowodnić wszystkim, a zwłaszcza sobie, że nie wypadła z obiegu. Zostaje wezwana do całkiem modnie urządzonego mieszkania, gdzie wywiązała się kłótnia małżeńska. Niestety, na miejscu Dallas znajduje martwą kobietę uduszoną łańcuchem na choinkę. Niestety, śledztwo na dobre się nie rozkręciło, gdy morderca przebrany za Świętego Mikołaja ponownie uderza, z tym samym modus operandi. Sprawca morduje i zostawia...

żyraffka | 2013-12-24
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Jestem szczerze zawiedziona tą książką. Przeczytałam już wcześniej kilka pozycji Nory Roberts, które bardzo mi się podobały. Natomiast podczas lektury "Świąt ze śmiercią" miałam wrażenie, jakby napisała je zupełnie inna autorka.

Już na samym wstępie zniechęciło mnie to, że wydarzenia z powieści zostały umieszczone w przyszłości, pod koniec lat 50. 2000 r. Nie przepadam za tego typu książkami, w których pojawiają się latające samochody, czy skutery. Co prawda, w miarę rozwoju wydarzeń udało mi się z tym oswoić, ale mimo to, nie oceniam tego na plus. Poza tym, może fabuła była całkiem ciekawa, ale rozwiązanie kluczowej zagadki w ogóle mi się nie podobało. Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, nie rzuciło mnie na kolana. Niestety. Według mnie "Święta ze śmiercią" nie trzymają w napięciu, czego można by oczekiwać po thrillerze.

Jak na razie nie przymierzam się do przeczytania kolejnych książek z serii, w której Nora Roberts pisze pod pseudonimem J.D. Robb.

5 gwiazdek daję głównie za...

Cyrysia | 2013-11-27

J.D. Robb (Eleanor Marie Robertson, Eleonor Wilder) znana również, jako Nora Roberts to amerykańska pisarka kryminałów i thrillerów, autorka ponad 150 bestsellerów (o łącznym nakładzie 280 milionów egzemplarzy), w tym 18 powieści kryminalnych z serii o detektyw Eve Dallas. Osobiście jestem wielką miłośniczką twórczości tej pani, dlatego nie mogłam odmówić sobie okazji do poznania jej kolejnej powieści zatytułowanej „Święta ze śmiercią”. Jest to siódma część cyklu „In Death” wydana wcześniej, jako „Randka ze śmiercią”. Nie znam poprzednich części tej serii, ale postanowiłam zaryzykować. Czy warto było? Oczywiście, lecz najpierw tak pokrótce przedstawię zarys fabuły.

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Eve Dallas, porucznik z Wydziału Zabójstw po urlopie chorobowym wraca ponownie do pracy. Już pierwszego dnia rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa, które zatacza coraz szersze kręgi. Ktoś w przebraniu świętego Mikołaja pod pretekstem dostarczania prezentów odwiedz...

knigoholiczka | 2013-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Idealna lektura na ten przedświąteczny czas ;-). Jeszcze przed chwilą zastanawiało mnie kilka spraw dotyczących tej książki. Teraz je rozwiałam, ale o tym trochę później.
"Święta ze śmiercią" to książka J. D.D Robb, pierwsza tego autora, którą przeczytałam. Jeszcze jakiś czas temu nawet nie wedzałam, że J.D.D Robb to pseudonim, a pod nim kryje się Nora Roberts, autorka poczytnych romansów.
Nie wiem, czy bym się zdecydowała na lekturę gdybym wiedziałam że to siódma część serii o porucznik Eve Dallas. Tym razem (a poprzednich niestety nie znam, chociaż mam nadzieję to zmienić) nasza bohaterka zajmuje się sprawą czterech morderstw. Wszystko to dzieje się w czasie przedświątecznym. Zabójca jest nieuchwytny i na tyle sprytny, że nie zostawia żadnych śladów, a jedynym punktem zaczepienia jest to, że wszystkie ofiary korzystały z usług z agencji matrymonialnej. Czy sprawa się wyjaśni, a zabójca zostanie schwytany? Czy te zabójstwa mają jakiś punkt wspólny.
W przypadku tej książki ciekawy jest...

petronelka | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Raczej nie przeczytam już więcej książek z porucznik Eve Dallas. To moja druga książka i o ile poprzednia, którą czytałam bardzo mi się podobała, to ta mnie po prostu nudziła. Świadomie omijałam opisy przeżyć łóżkowych pani porucznik, opisane językiem jakby rodem z romansów (co mnie nie dziwi, bo autorka w tym się także specjalizuje). Na dodatek irytowała mnie cała postać Dallas: zachowanie, język. Sam wątek zabójstw nie był zbyt rozwinięty, a rozwiązanie też mnie nie zaskoczyło.Przekartkowałam drugą połowę książki, czytając ją wybiórczo. Spodziewałam się czegoś więcej, czytając opis tej książki. A tu niestety otrzymałam nieskomplikowany, marnej jakości thriller.

figlarna24 | 2014-03-01
Na półkach: Rok 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2014

J.D. Robb to pseudonim znanej i lubianej, amerykańskiej autorki Nory Roberts. Nora Roberts pisze głównie książki o tematyce miłośnej, ale pod psudonimem J.D. Robb, autorka wkracza na "terytorium" gatunku kryminalnego.

Już wam kiedyś pisałam, że czytuję tę serię pisarki i bardzo ją sobie cenię. Główną postacią serii jest Eva Dallas, która po traumatycznym dzieciństwie (molestowana, gwałcona przez ojca) usilnie wciela się w postać tropiciela brutalnych zabójców. Eve Dallas nie jest samozwańczym wybawicielem, a policjantką, która użyje wszelkich środków nowej technologii (przypominam, że akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości), by dopaść i odnaleźć zabójce ofiar, z którym bohaterka czuje się emocjonalnie związana.

Tym razem Eve Dallas musi się śpieszyć w swoich działaniach, gdyż zabójca kobiet działa szybko i kolekcjonuje je, jak prezenty świąteczne. Trwa gorący okres przed świąteczny. Sklepy zapełniają się kupującymi, czego Eva tak naprawdę nie rozumie. Trudno jest s...

Sapphire | 2014-03-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2014

Ileż to razy ktoś nieznajomy zapukał do naszych drzwi, a my je otworzyliśmy? Ileż razy wpuszczaliśmy nieznajomego do domu? Czy to było rozsądne i przemyślane? Na te pytania odpowiedź pozostawiam Wam - molom książkowym.

Przed Eve Dallas pojawia się kolejna zagadka do rozwiązania. Zagadka z Mikołajem jako bohaterem. Każdy z nas chyba ma miłe wspomnienia z tą postacią? Niestety nie Eve. Musi rozwiązać zagadkę seryjnego zabójcy przebierającego się za św. Mikołaja. Zabójcy, który najwidoczniej cieszy się z kolejnej ofiary. Zabójcy, któremu postępowanie w przeszłości pewnej osoby oraz jej zasady diametralnie zmieniły światopogląd.

Książka - zagadka. Pochłaniacz czasu. Zabójca nudy i szarej codzienności. Czytana w zniecierpliwieniu, zaciekawieniu, z wypiekami na twarzy.

Świetny język przystępny dla każdego, świetna kreacja bohaterów.
Cudowne zwroty akcji w powieściach Pani Nory podbiły moje serce! Również i w tej takowy się pojawia.

Polecam gorącą całą serię "In Death"!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto