W poszukiwaniu domu

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Harry the homeless puppy
pies, przyjaźń
Anna

Grace nie może mieć swojego psa, ale uwielbia wyprowadzać psy z miejscowego schroniska. Zwłaszcza Harry'ego - słodkiego małego teriera. Harry nie może się doczekać kolejnych odwiedzin dziewczynki i wkrótce zostają parą najlepszych przyjaciół. Potem jednak piesek trafia do nowego domu. Grace wie, że powinna się cieszyć, bo Harry nareszcie ma swój dom, ale strasznie za nim tęskni... A biedny Harry nic z tego nie rozumie. Gdzie się podziała jego ukochana Grace?

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Evik | 2011-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 grudnia 2011

Harry jest szczeniakiem rasy Jack Russel terier. Jego pani - Beth - razem z rodzicami wylatuje do USA. Nie mogą tam zabrać pieska, więc Happy trafia do schroniska. Niestety, piesek nie ma szczęścia, ma trudności ze znalezieniem nowego domu. Po kolejnych adopcjach powraca do schroniska. Czy Harry znajdzie nowy dom? Dlaczego jego ulubiona wolontariuszka Grace nie może go przygarnąć? I czy okoliczności zmienią się tak, by Harry mógł zamieszkać w domu Grace? Odpowiedzi znajdują się w książce.

Polecam książkę dla małych dzieci.

książek: 1941
Anna | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

JAK CZASEM TRUDNO ZNALEŹĆ DOM...

Dzisiaj rano skończyłam kolejną trudną, opowiadającą o II wojnie światowej książkę i w związku z tym postanowiłam dla odmiany zacząć coś lekkiego. Takim oto sposobem wpadła mi w ręce historia z serii o pieskach i kotkach, którą moja 12-letnia już córka nadal lubi i z której jeszcze nie wyrosła. Zresztą,c o się jej dziwić, ja za sobą mam 31 wiosen i chętnie podczytuję, udając tylko, że biorę te tytuły dla Małgosi :)

Holly Webb ma naprawdę niesamowity dar, potrafi z takim uczuciem, tak ciepło pisać te swoje opowiadanka o zwierzątkach, iż naprawdę można się wzruszyć, poznając jej bohaterów. W tej książeczce poznajemy Harry'ego, pieska rasy Jack Russell terrier, którego pani, dziewczynka o imieniu Beth musi oddać do schroniska po zaledwie dwóch miesiącach przyjaźni. Wyprowadza się wraz z rodzicami do USA i nie ma mowy o zabraniu ze sobą tego czworonożnego przyjaciela. Rozpacz jest obustronna, dziewczynka odlatuje samolotem, a nasz uroczy i śliczny...

cukierkowa | 2015-01-27

Książka ta, była bardzo wzruszająca. Cały czas trzymała mnie w napięciu. Co chwila tam ktoś płakał. Biedny Harry walczył z pracownikami schroniska, z jego "właścicielami" tylko po to by być z jego panią którą pragnął. Z Grace. Książka dpowiednia (nie tylko) dla ludzi którzy mają twarde serce i umią powstrzymać się od płaczu. Zachęcam do czytania :).

Przeczytana: 07 grudnia 2014

Genialna, trochę smutna i dziecko mi płakało (nadmiar empatii), ale dzięki temu można było poruszyć ważne kwestie :)
Naprawdę dobra książka...

Groszek | 2013-12-26
Kamciax | 2015-06-03

Książka może i ciekawa ale dla dzieci, poważniejszym czytelnikom nie polecam ;) Typowa historyjska ,,na dobranoc" - jack russel terrier Harry z powodu wyjazdu swojej właścicielki zostaje oddany do schroniska, gdzie zaprzyjaźnia się z nim wolontariuszka Grace. Niestety nie może go zaadoptować, ponieważ posiada za małe mieszkanie. Mimo to, rodzice widząc smutek dziewczynki starają się zrobić wszystko by spełnić jej marzenia.

Laura | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Podoba mi się ta książka. Gównie dlatego, że jest wzruszająca. Biedny Harry najpierw miał opiekunkę która go kochała jednak musiała go opuścić... potem przygarnęła go pewna pani ale także musiała go oddać do schroniska... następnie wzięła go rodzina ale dzieci nie zbyt dobrze opiekowały się psiakiem... Aż w końcu wzięła go Grece, która naprawdę go pokochała.

Rozalia | 2014-05-27

Holly Webb..
Uwielbiam całą serie!
Ale.. głównie dlatego, że przy wszystkich książkach się rozpłakałam!
Naprawdę.. Cała seria jest wzruszająca.

Polecam!

Ania | 2014-06-14

Kocham tę książkę <3 Bardzo mi się podoba. Polecam szczególnie tym, który nie lubią czytać długich książek. :)