Na granicy życia i śmierci. Studium kryminologiczne i wiktymologiczne

Wydawnictwo: Kodeks
83-89051-08-7
zdrowie, medycyna
Antares

Książka dotyczy podstawowych problemów człowieka we współczesnym świecie. Uwzględniono w niej niemal wszystkie zjawiska stanowiące zagrożenie dla jego zdrowia i życia tak w sensie biologicznym, jak i w wymiarze psychologicznym i społecznym. Autor omawia w niej zagrożenia życia u progu XXI wieku, pisze o rezygnacji z życia, jego niszczeniu i narażaniu, o bezrobociu, terroryzmie, błędach lekarskich i problemach związanych z inwalidztwem, o śmierci, samotności i osamotnieniu, a w końcu o sensie życia i znaczeniu higieny psychicznej dla pełnego rozwoju człowieka.

olkacool | 2012-04-28
Graziella | 2011-03-14