religia
Iselor

Współczesne afrykańskie religie stanowią splot miejscowych wierzeń i religii napływowych. Wierzenia te łączą się najściślej z plemienną strukturą pierwotnych społeczności i z naturalnym charakterem gospodarki. Chrześcijaństwo jest jednym z czynników wyprowadzających ze stanu pierwotności, zarazem jednak jako religia kolonizatorów - budzi opory. W indywidualnej psychice współczesnego...

W indywidualnej psychice współczesnego Afrykanina - muntu - tradycyjne myślenie magiczne żyje obok przyswojonych nowych kategorii ontologicznych i poznawczych.

DRX2107 | 2017-11-21
Mi-kli | 2017-04-15