Godzina Prawdy

Tłumaczenie: Lucuna Chomicz-Dąbrowska
Cykl: Saga Przepowiednia Księżyca (tom 5)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Sannhetens time
historyczna
Larysa

Jest rok 1352. Przed dwoma laty przez Norwegię przetoczyła się epidemia dżumy, pustosząc wielkie obszary kraju. W jednej z udręczonych nieszczęściem wsi mieszka Ingebjřrg, siedemnastoletnia dziedziczka bogatego dworu. Jej ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach i Ingebjřrg musi wyjść za mąż, żeby móc przejąć rodzinny majątek. Jest silna, zdrowa i piękna, ale żyje w czasach, gdy mężczyzn jest niewielu... Pani Thora sprowadza do klasztoru biskupa. Ingebjørg wie, że ta wizyta odmieni jej życie, nie ma jednak pojęcia, czy oznacza dla niej wybawienie, czy klęskę. Również nieoczekiwane spotkanie z dawno niewidzianym mężczyzną wywołuje zamęt w jej sercu. Uświadamia sobie, że istnieje tylko jeden sposób, by udowodnić swoją niewinność i odzyskać wolność. Należy usunąć ze stanowiska matkę przełożona.
Pani Thora podeszła do niej wolnym krokiem, i zwracając się do biskupa Salomona, oznajmiła głośno:
- A oto nasza kłamliwa i niepokorna siostra Ingebjørg, Eminencjo, która za nieposłuszeństwo została ukarana odosobnieniem. Zakazałam jej pokazywać się na dziedzińcu, wystarczy jednak, że się odwrócę, a natychmiast postępuje wbrew mojej woli.

Inger | 2012-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 maja 2012

Dobra rozrywka - lektura prosta, łatwa i przyjemna - na pełen relaksik:)

joluska | 2012-06-03

EXTRA