Czas dzikich róż

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Dzieci sztormu (tom 1)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Villrosetid
PaniPegaz

„Dzieci sztormu” to bestsellerowa seria Merete Lien, autorki niezwykle popularnej również w Polsce sagi „Zapomniany ogród”. Niesamowity klimat „Zapomnianego ogrodu” czytelniczki odnajdą również w „Dzieciach sztormu”. Akcja serii rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. na norweskiej wyspie Jomfruland. Życie mieszkańców wyspy od wieków nierozerwalnie związane jest z morzem. Bohaterką sagi jest siedemnastoletnia Agnete, córka ratownika morskiego, która wbrew woli rodziców związuje się z Johannesem – pięknym i tajemniczym myśliwym. Jednak w nawiedzających ją wizjach dziewczyna dostrzega, że jej los, choć bardzo tego nie chce, w jakiś sposób połączy się z losem innego mężczyzny...

źródło opisu: http://obrazki.literia.pl/dzieci-sztormu/dzieci-sztormu.html

źródło okładki: http://obrazki.literia.pl/dzieci-sztormu/dzieci-sztormu.html

Bardzo lubię czytać sagi norweskie są interesujące, bardzo ciekawe.
Historia opowiada o siedemnastoletniej Agnete córce ratownika morskiego, która wbrew woli rodziców związuje się z Johannesem-pięknym i tajemniczym mężczyzną jest on myśliwym.Ale w wizjach nawiedzających dziewczynę jej los nie jest przeznaczony by była z nim, lecz los połączy ją z innym mężczyzną, z którym będzie.

Niesamowity klimat wprowadza książka, bardzo dobrze napisana będę szukać kolejnych tomów tej pięknej, ciepłej sagi, która mnie wciągnęła, poruszyła za serce:)

Natalia | 2013-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2013

Książka dość długo przeleżała na mojej półce, aż w końcu postanowiłam dać jej szansę. I powiem szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczyła... Opowiada ona o siedemnastoletniej Agnete, która potajemnie, wbrew woli rodziców spotyka się z Johannesem. Jednak jej wizie, uświadamiają ją, że to nie on jest jej przeznaczony, tylko tajemniczy mężczyzna, którego spotka nad brzegiem morza...

wiejskifilozof | 2012-07-08

Nawet fajne , czyta się lekko .Ma dobry klimat .

Anna Dziendziel | 2015-08-31
Przeczytana: lipiec 2015

Przeczytałam sage zapomniany ogród,ksiazka bardzo interesujaca.i tajemnica wodospadu,chetnie zamienie lub sprzedam .

alice1985 | 2012-06-13
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Nie przepadam za wielotomowymi sagami a po tę sięgnęłam tylko dlatego,że kosztowała 99 groszy :)
Pozytywnie mnie zaskoczyła. Miło i szybko się czyta. Polecam dla wielbicielek romansideł :D No i będę kupować do ostatniego tomu :)

bietka | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018