Chłopiec z Południa

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 6)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Den utvalgte
wyprawa, chłopiec, opiekun
Ananasek

W Królestwie Światła trwają gorączkowe przygotowania do niezwykle ważnej ekspedycji w Góry Czarne. Większość członków niebezpiecznej wyprawy jest już znana, brakuje tylko jednego. Będzie nim wybrany. Wybrany jest młodym chłopcem o wyjątkowych cechach i mieszka w otoczonej głęboką tajemnicą południowej części Królestwa Światła. Jego opiekunką ma zostać Indra z Ludzi Lodu...

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty.
W tym tomie poznajemy Indrę, to z kolei moja ulubiona postać kobieca sagi.

książek: 2037
Sillie | 2013-03-30
Przeczytana: 2005 rok

Trudno mi powiedzieć dlaczego, ale ta część SoKŚ jest jedną z moich ulubionych i bardzo często zdarza mi się wracać do niej niezależnie od reszty części.

Zdaje sobie oczywiście sprawę, że książki te są naiwne ale nie potrafię przestać do nich wracać. Tym bardziej, że trafiłam na nie długo po tym jak dokopałam się do "naukowych" tez, na których oparta jest ta seria.

Luka1989 | 2016-12-28
Przeczytana: listopad 2016

Nie sposób ocenić każdą książkę z Sagi o Królestwie Światła osobno. Dopiero po przeczytaniu wszystkich jestem w stanie powiedzieć, że to kolejny majstersztyk w wykonaniu Margit Sandemo. Saga o Ludziach Lodu była wspaniała, Saga o Czarnoksiężniku dla mnie sporo słabsza, dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po ostatniej części Trylogii Sag... obawy niesłuszne. Margit Sandemo zmobilizowała się w pełni i Saga trzyma w napięciu, bawi, wzrusza i zaskakuje. Zakończenie przewidywalne i mam nadzieję, że Margit Sandemo nie podejmie próby kontynuacji przygód bohaterów trzech sag, bo jest dobrze jak jest :).

Irena | 2010-06-12

Saga o Królestwie Światła tom 06