Wicca i wiccanie : od tradycji do wirtualnej wspólnoty

Wydawnictwo: Zakład Wydawniczy NOMOS
4 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-60490-13-9
Antares

Wicca - szacunkowo licząca 800 tysięcy wyznawców - jest zjawiskiem stosunkowo młodym na rynku religijnym. Jej początki sięgają w Wielkiej Brytanii lat pięćdziesiątych XX wieku, a w Stanach Zjednoczonych - następnego dziesięciolecia. [...] Wiccanizm stopniowo zyskuje na popularności. Wynika to z jego charakterystycznych cech: akcentowania pierwiastka żeńskiego i szeroko pojętej duchowości kobiecej; indywidualizmu doktrynalnego oraz kultowego; tworzenia małych grup religijnych o bardzo bliskich relacjach pomiędzy jej uczestnikami oraz - co wydaje się równie ważne - tajemniczości i magiczno-symbolicznej otoczki.

mida189 | 2011-01-21
Przeczytana: styczeń 2011

Ciekawa książka napisana w stylu naukowym, ale przystępna dla zwykłego czytelnika. Zawiera kilka ciekawych i przydatnych informacji dla ludzi zaczynających interesować się wicca i ruchem wiccańskim.
Osoby pragnące znaleźć tam różnego rodzaju zaklęcia, niestety rozczarują się. Znajdą za to informacje na temat m.in. świąt wiccańskich, opisów niektórych rytuałów itp.

ejrene | 2011-11-02

Kiedyś napisze recenzję książki autorstwa mgr Renaty Furman „Wicca i wiccanie. Od tradycji do wirtualnej wspólnoty”. Nie będzie to przychylna recenzja. Wręcz przeciwnie. Książka mgr Furman to wyjątkowy przykład lekceważenia źródeł i manipulowania faktami. Stanowczo odradzam jej lekturę. Osobom niezorientowanym w temacie może ona jedynie namieszać w głowach. Osobom mającym jakiekolwiek pojęcie o współczesnym czarownictwie grozi natomiast zawał serca.

Źródło recenzji: http://dzikigon.pl/wspolczesne-czarownictwo/literatura-faktu/zwiezly-przeglad-publikacji-na-temat-wspolczesnego-czarownictwa-w-jezyku-polskim/

Wiedzma60 | 2011-06-28
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Zapoomniałam, że czytałam zeby nie czytać-(((

Gren | 2014-01-17
Przeczytana: 30 grudnia 2013