Sieci neuronowe. Prognozowanie finansowe i projektowanie systemów transakcyjnych

Wydawnictwo: WIG-Press
83-87014-45-1
prognozowanie, sieci neuronowe
biznes, finanse
Marcin Janusz

Sieci neuronowe to systemy, które funkcjonują podobnie jak układy neuronowe mózgu ludzkiego, ucząc się metodą prób i błędów. Stosowane w dziedzinie inwestycji i finansów stają się zautomatyzowanymi systemami transakcyjnymi opartymi na danych wejściowych uwzględniających różne parametry rynku. Praca Gately'ego to pierwsza książka poświecona znaczeniu sieci neuronowych w prognozowaniu cen. Autor, twórca wielu skutecznych systemów transakcyjnych opartych na sieciach neuronowych, bardzo przystępnie przedstawia zasady działania sieci, ich możliwości, a także sposoby ich wykorzystywania pozwalające osiągać maksymalne zyski.

Na wstępie autor omawia strukturę typowej sieci neuronowej wskazując zarazem na możliwości i ograniczenia tego narzędzia. Następnie krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób należy zaprojektować, zbudować i uczyć siec neuronową najbardziej odpowiadającą określonym potrzebom prognostycznym i inwestycyjnym. Gately udziela również wskazówek dotyczących doboru i wstępnego testowania danych oraz modyfikowania na bieżąco pracy sieci neuronowej pozwalającego uzyskiwać przy pomocy tego narzędzia optymalne rezultaty. Ta wszechstronna prezentacja sieci neuronowych opatrzona została licznymi wykresami i tabelami stanowiącymi ilustracje najważniejszych kwestii oraz słowniczkiem pojęć związanych z sieciami neuronowymi.

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 lutego 2011

Bardzo ciężko się czyta. Dużo więcej informacji na ten temat jest w internecie. Nie powala ta książka niczym.

Robert | 2016-10-27
kato78 | 2011-09-18