40 prac badawczych, które zmieniły oblicze psychologii

Tłumaczenie: Ewa Wojtych
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Forty studies that changed psychology
83-89120-61-5
psychologia, badania
Beata

U podstaw całej psychologii leżą badania, to właśnie dzięki pomysłowym i doskonale przeprowadzonym pracom badawczym nasza wiedza o człowieku i nasze zrozumienie ludzkich zachowań osiągnęły obecny poziom. Jednak podręczniki psychologii rzadko poświęcają uwagę badaniom. Niniejsza książka jest próbą zbudowania pomostu między podręcznikami psychologii a pracami badawczymi - podróżą po najważniejszych wydarzeniach w historii psychologii. Autor, chcąc przybliżyć czytelnikowi te fakty, wybrał najistotniejsze i najsłynniejsze badania w historii psychologii, te, które wywarły największy wpływ na rozwój tej nauki.

alineczka | 2012-02-21

Ksiązka napisana przystepnym jezykiem, latwa w odbiorze dla laika w dziedzinie psychologii. Kazdy rozdzial przedstawia inna teorie psychologiczna.

Polecam.

Florianf | 2018-02-08

Niektóre eksperymenty są niesamowite!

Victory | 2017-01-21

Ciekawa, bardzo dobrze się czyta.

Miki | 2018-09-18
Tessa | 2018-07-29