Księżniczka i chłopcy

83-87571-52-0
Barbara

Inne wydania

Fragment:
W małym mieście śnieg jest dobrą wróżką. Koślawe płoty ożywają, drzewa - bezlistne straszydła - łagodnieją i chylą się w zadumie ciężkiej od bieli, która spływa na tynki poodbijane, szczerbate mury, dachy raz płaskie, raz spadziste, poprzetykane antenami telewizorów, i na ludzi znajomych, co w taki ośnieżony spokojem wieczór są już tylko sylwetkami, śmiesznymi cieniami na ulicach...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LubimyCzytac.pl

Profesorek | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

LEKKA, PRZYJEMNA, POUCZAJĄCA, DLA MŁODZIEŻY

Na książeczkę o objętości 160 stron składa się siedem opowiadań. Bohaterami każdego z nich są nastolatkowie w wieku gimnazjalnym (wówczas 7-9 klasa. Lekturę czyta się bardzo szybko (wieczór i poranek), z przyjemnością i zainteresowaniem. opowiadania są inteligentne, pouczają. Każde z nich ma zaledwie kilkadziesiąt stron, ale to w zupełności wystarcza.

Polecam młodzieży, jak chcą coś lekkiego i takiego codziennego :)

"Byłem taki chudy, że w szkole już nikt nie pamiętał, jak mi właściwie na imię. Najpierw wołali na mnie Tyka, ale się nie przyjęło. Potem przezywali mnie Kita. Dlaczego Kita? Nikt tego nie wiedział. I też się nie przyjęło. Ale wreszcie, jak się już jedno przezwisko przyjęło, to i zostało na dobre. Na dobre przystało, ale mnie na dobre nie wyszło".

Kate | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Bardzo przyjemne opowiadania. Inteligentne. Przemyślane. Obawiałam się, że jestem na nie 'za stara'. Ale to nieprawda. Myślę, że można cieszyć się nimi w każdym wieku. Lektura nie jest długa. Opowiadań jest siedem a liczą one po kilkanaście stron. Szybko się czyta. Polecam!

Czarna_Strzała | 2016-03-29

Książka jest niczego sobie. Niektóre opowiadania są trochę smutne, ale czyta się je z zaciekawieniem. Najważniejszy jest morał: należy szukać swojej Księżniczki!

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: grudzień 2003

Kilka opowieści, które są bardzo wciągające. Fajna książka dla młodzieży na długie wieczory. Bardzo polecam.

Roman Dłużniewski | 2016-12-06

Opowiadania Domagalika dla młodzieży. Ładne. Szczególnie to o księżniczce. Malcherczyk staje w jej obronie.

srebrnanatalia | 2016-10-31
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane