Banda Rudego

Okładka książki Banda Rudego
Janusz Domagalik Wydawnictwo: Estymator Seria: Seria z Tulipanem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Tulipanem
Estymator
2021-01-01
1979-01-01
9788366719811

więcej Więcej

Tytuł istotnie oddaje to, że jest to książka o bandzie Rudego.
Jest to siódemka chłopaków z klasy siódmej "c" w szkole w Borzechowie -tym samym miejscu, gdzie rozgrywa się akcja innej książki Janusza Domagalika "Koniec wakacji". Jest też Gruby, Jurek, Irka czy Zenek, ale to już inni bohaterowie. Chociaż o bardzo podobnych cechach.

Akcja rozpoczyna się pod koniec roku...

Na półkach: , , , ,

Z „Bandą Rudego” po raz pierwszy spotkałam się na szklanym ekranie, kiedy w porannym bloku telewizyjnym dla dzieci nadawany był serial „Banda Rudego Pająka”. Bardzo mi się spodobał, nie powiem, że nie. Po pewnym czasie zaczęłam szukać informacji na jego temat w Internecie. Tym sposobem dowiedziałam się, że produkcja została nakręcona na podstawie książki Janusza Domagalika...

Z nostalgią do niej wracam,pomimo że to opowieść o chłopcach i ich małych problemach,nagle wprowadza nas w poważne zagadnienia ,pobudza uczucia patriotyczne i zostawia dobre wrażenia.

Na półkach: , , , , ,

Janusz Domagalik – filolog, dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma „Świat Młodych”, od 1968 roku kierownik Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci w Polskim Radiu. Mój „krajan”, mógłbym powiedzieć. Urodziliśmy się i mieszkaliśmy w jednym mieście. Tam też osadził akcję jednej z ulubionych książek mojego dzieciństwa. Tam też m.in. wśród przykopalnianych, robotniczych domów...

• Młodzieżowe
  • Dawno temu