Przymierze Genesis

Tłumaczenie: Jan Hensel
Cykl: Nina Wilde i Eddie Chase (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Covenant of Genesis
Aneta

Bohaterka bestsellera „Łowcy Atlantydy” w wirze niebezpiecznych przygód godnych Jamesa Bonda i Indiany Jonesa i zagadka sprzed wieków zabójcza dla współczesnego świata. Cywilizacja starsza niż Atlantyda. Nina Wilde natrafia u wybrzeży Indonezji na zadziwiające podwodne ruiny. Ale zanim zbada je dokładniej, jej statek zostaje zaatakowany. Odkrycie, które przeczy wiedzy o początkach...

Cywilizacja starsza niż Atlantyda.

Odkrycie, które przeczy wiedzy o początkach dziejów.

Kim są napastnicy? Dlaczego usiłują przeszkodzić w ujawnieniu prawdy o pradawnym mieście?

Sekret, który naznacza śmiercią każdego, kto go pozna.

W poszukiwaniu odpowiedzi Nina i jej narzeczony Eddie Chase stają do zabójczej gry z tajnym bractwem – od lodowych pustkowi Antarktydy po piaski Sahary, które kryją niewyobrażalny sekret historii ludzkości…

źródło opisu: [Amber, 2010]

Beata | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Moja pierwsza książka tego autora, jestem usatysfakcjonowana – klasyczna, dobra przygodówka, w której akcja toczy się jak rozpędzona karuzela śmierci, coraz szybciej i bardziej niewiarygodnie. Główna bohaterka archeolog Nina Wilde jest żeńskim odpowiednikiem Indiany Jonesa, a jej partner Eddie Chase, były żołnierz, jest kalką słynnego Indiany. Ja także, od dzieciństwa, jestem fanką Indiany, więc powieść musiała mi przypaść do gustu. Akcja jest wprawdzie przewidywalna, ale jak zawsze w tym gatunku dużo się dzieje, artefakty są chyba najstarsze, na jakie natknęłam się w tego typu literaturze – mają około 135 tysięcy lat. Pomysł jest niezły i nieźle został wykorzystany. Z pewnością sięgnę jeszcze po powieści Andy`ego McDermotta.

wiejskifilozof | 2014-10-25

Bardzo lubię czytać w necie o najdalszej historii naszej planety.
Zastanawiać się czy ewolucja człowieka i cywilizacja to wygląda tak jak uczyłem się tego w szkole.
Kiedy przypadkowo (albo i nie )znalazłem w bibliotece Przymierze Genesis byłem bardzo szczęśliwy.
Poczekałem parę dni,czytając inne książki.
By w końcu rzucić się w rytm czytania i przekonać się,że akcja tej książki to jest to na co czekałem od wielu miesięcy.
Ja po prostu kocham takie książki.
Świetna akcja,pościgi i odkrycie pewnej jaskini.Sprawiły,że chciałbym sam przeżyć taką historię.
Pewnie to co opisał autor w tej książce,to fikcja.Ale co to przeszkadza.

szybki_78 | 2013-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2013

WOW...
Moja ocena to max gwiazdek. Świetna książka. Akcja na najwyższym poziomie od pierwszej strony... Sprawia to, że książkę się czyta z zapartym tchem, chcąc już poznać co będzie dalej i gdyby nie dom, dzieci, obiad, sprzątanie, prasowanie, pranie, praca... to z pewnością połknęłabym ją w dwa dni.
Przygody Niny i Eddiego są naprawdę niesamowite, polecam książkę wszystkim lubiącym trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej strony przygodówki. Porównałabym tę książkę do Indiany Jonesa, ale po namyśle stwierdzam, że Indi był zdecydowanie słabszy.

Dziub | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

No proszę, McDermott napisał się trochę więcej i udała mu się książka jak dla mnie lepsza od ostatniej Browna x_x Bardzo spodobała mi się ewolucja Niny, nie spotkałam się jeszcze z takim zabiegiem w literaturze przygodowej. Mniej spodobał mi się powrót jednej postaci, ale ostatecznie zostało to bardzo sprawnie rozwiązane. Chcę kolejną część!

Nina Wilde i Eddie Chase po odkryciu Atlantydy tym razem mierzą się z tajną organizacją o nazwie Przymierze Genesis. Chociaż uściślając chronologicznie, nie jest to druga z kolei powieść o przygodach Niny i Chasea, którą przeczytałam, ale i tak można się połapać w ciągłości zdarzeń. Nina i Eddie, który jest jej narzeczonym prowadzą prace archeologiczne u wybrzeży Indonezji. Gdy Nina odkrywa tajemniczą tabliczkę, która jak sądzi pochodzi jeszcze z przed ery Atlantydów, nieoczekiwanie statek badawczy zostaje zaatakowany przez piratów. Cała załoga ginie, z życiem uchodzi jedynie Nina, Eddie i Benjo. Nina wraca do nowego Jorku, a Chase podąża za piratami i dowiaduje się, że za całą masakrą stoi Przymierze Genesis. Co to jest Przymierze Genesis? Kim są Veters? Dlaczego Przymierze Genesis nie dopuszcza, aby znaleziono cokolwiek o starożytnej cywilizacji Veters? I jaką tajemnicę tak usilnie skrywają? I co z tym wspólnego ma Watykan?
W dalszej części powieści, poznajemy powoli odpowiedzi...

Sisi | 2013-05-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 03 maja 2013

Rewelacyjna lektura. Bardzo ciężko się od Niej oderwać.
Perypetie Niny i Chase’a są po prostu niesamowite! Tych 500 stron czyta się z zapartym tchem. Fantastyczne opisy pełne wartkich akcji. Przy tej książce po prostu nie sposób się nudzić!
Składam duży pokłon w stronę autora, ponieważ jego książki są genialne!
Gorąco polecam!!!

szteker | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Świetna książka, wartka akcja. W zasadzie ciągle coś się dzieje. Książki Andy'ego McDermott'a to po prostu gotowy scenariusz na film. Aż dziw bierze, że jeszcze nikt się tego nie podjął...

Ola | 2012-03-20
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2011

Czasem można sobie pozwolić na dawkę adrenaliny, niebezpieczną miłość a wszystko z niesamowitą historią w tle. Cała seria tych książek napisana w takim samym stylu. Dla odprężenia - lekka.

barbados07 | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016