Kusiciel

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Grzech pierworodny (tom 19)
Wydawnictwo: Elipsa
Fristeren
grzech pierworodny, powieść
Joanna

Mali jest w drodze do Ameryki, gdzie ma przeżyć największą przygodę swojego życia. Weźmie udział w otwarciu sklepu Martina Bakkena, wystawi tam swoje prace. W domu Håvard samotnie boryka się z tęsknotą i myślami. Dręczy go niepewność, co się dzieje po tamtej stronie oceanu. Podczas sianokosów w górach spotyka Laurę, która wie, że Mali wyjechała. Chce nie tylko tańczyć i bawić się z...

W domu Håvard samotnie boryka się z tęsknotą i myślami. Dręczy go niepewność, co się dzieje po tamtej stronie oceanu. Podczas sianokosów w górach spotyka Laurę, która wie, że Mali wyjechała. Chce nie tylko tańczyć i bawić się z Håvardem!

Bakken jest miły i opiekuńczy, Mali świetnie się czuje w jego towarzystwie. Zostaje wciągnięta w świat luksusu, eleganckich przyjęć, komplementów i szampana, czuje że elektryzujące napięcie między nią i Martinem wciąż narasta...

"Wypijmy za udany wieczór - powiedział Martin. Mali umoczyła wargi w musującym napoju. Zwykle dużo nie piła, ale teraz pociągnęła jeszcze jeden łyk. Szampan rozgrzewał jej żyły niczym ogień. Z płonącymi policzkami patrzyła na Martina. Znowu dostrzegła to intensywne spojrzenie, którego z niej nie spuszczał.
- Tak na mnie patrzysz - powiedziała cicho. - Co to jest?
- Nic takiego, na co mógłbym mieć wpływ, niestety - odparł i musnął dłonią jej policzek. Ale przecież mogę marzyć, Mali. To nie jest zabronione".

[Elipsa, 2007]

Sylwia | 2014-04-21
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Wyjątkowo nudny tom: przekartkowałam go jedynie, nie mogąc zmusić się do przeczytania całości. Nie dzieje się wiele w tej części - dialogi są miałkie, wręcz idiotyczne, opisy zbyt długie, a zachowania dojrzałych bohaterów - kuriozalne!
Moja ocena:
2/10