Plotki

Tłumaczenie: Ewa Partyga
Cykl: Grzech pierworodny (tom 21)
Wydawnictwo: Elipsa
Rykter
Joanna

Gdy Laura ujawnia, że Håvard jest ojcem małego Oli Håvarda, powstaje wielkie zamieszanie. Chłopiec ucieka do lasu i chowa się. Zrozpaczony Håvard wysyła ludzi ze Stornes na poszukiwania. Mali obawia się, że po tym wszystkim znów ożyją plotki na temat jej i jej rodziny, i wkrótce dowiaduje się, że ludzie zaczynają coś szeptać na temat związku Siverta i Tordhild. Dawny lęk znów ściska serce...

Mali obawia się, że po tym wszystkim znów ożyją plotki na temat jej i jej rodziny, i wkrótce dowiaduje się, że ludzie zaczynają coś szeptać na temat związku Siverta i Tordhild. Dawny lęk znów ściska serce Mali. Czy po raz kolejny będzie musiała zebrać wszystkie siły, by walczyć o siebie i swoich bliskich?

"- Zabierzemy cię do domu - powiedział, biorąc jedną dłoń przyjaciela w swoją rękę. Włożył mu swoje rękawice. - Ale zmarzłeś.
- Wiesz, że Håvard jest moim ojcem?
- Tak, wczoraj się dowiedziałem. Sam nam to powiedział.
- A ja nigdy nie miałem ojca - szepnął Ola Håvard. - Nie przypuszczałem nawet, że mam... A Håvard był nim cały czas! I nic nie powiedział. On mnie nie kocha. Nie chciał się do mnie przyznać i być moim ojcem.
- Myślę, że on cię kocha - stwierdził Johannes. - I chce być twoim ojcem. Powiedział, że postąpił bardzo głupio, ale że chce wszystko naprawić. Dorośli są tacy dziwni - dodał dojrzałym tonem".

Sylwia | 2014-04-21
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Tom ciekawy, choć niemniej mroczny.
Mali to już stateczna seniorka, ale ciągle ma talent do pakowania się w kłopoty równie poważne, jak za młodzieńczych lat. Jej miłość do Havarda cały czas kwitnie, choć ukochany nadal nie wie, że zdradziła go w młodości oraz przyczyniła się do śmierci ich maleńkiego synka. Liczy na to, że tę tajemnicę weźmie ze sobą do grobu. Dorosłe dzieci dostarczają matce co rusz to nowych wrażeń, a mały Ola Havard - owoc zdrady Havarda w końcu dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu, co niesie za sobą pewne konsekwencje.
W tym tomie toczy się plejada wszelkich ludzkich emocji: od żałoby, poprzez walkę z żalem, na czystym, dziecięcym szczęściu skończywszy.
Moja ocena:
6/10