Wielka wojna 1914-1918 w zarysie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Ajaks
historyczna

Książka w syntetyczny i przystępny sposób prezentuje historię I wojny światowej. Koncentrując się na militarnym przebiegu Wielkiej Wojny, autorzy zarysowali również inne aspekty tego wielopłaszczyznowego zagadnienia. Praca przedstawia nie tylko przebieg walk, ale również przyczyny i skutki konfliktu. Wzbogaca ją dodatek poświęcony Legionom w latach 1914-1918 oraz kalendarium wydarzeń. Ogromnym walorem pracy jest jej warstwa ilustracyjna, na którą składają się reprodukcje unikalnych kart pocztowych wyemitowanych w czasie Wielkiej Wojny. Przystępnie napisana książka jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców, a zwłaszcza do uczniów szkół ponadpodstawowych.

JankoMuzykant | 2015-09-29
darek78 | 2013-03-07