Mała książka o strachach

5 (12 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Laskiga boken
strach, lęk
Polaris

Zainspirowana przez dzieci, przyjemnie makabryczna i śmieszna książka o wszystkich lękach, strachach i obrzydliwościach, którymi dzieci lubią się… straszyć. Jednym słowem - wszystko, co trzeba wiedzieć o duchach, wampirach, i czarownicach. Pernilla Stalfelt znowu sięga po to, co dzieci interesuje najbardziej.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Evik | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

Co ma wspólnego wiara w duchy do wiary w kaszankę?
Sądziłam, że czarownice lubią muchomory.

W książce znajduje się kilka uroczych opowiadań, np. "Opowieść o białym trupie", czy "O mężczyźnie (rycerzu) zabitym przez pijawki" i straszącym dwa razy w roku, między innymi Boże Narodzenie (czyżby nowa wersja "Opowieści wigilijnej")?

Rysunek duchów ukrytych pod łóżkiem dziecka? Koszmarny.

Pomysł przywoływania kostuchy pozostawię bez komentarza.

Nie wiem, czy książka oswaja czterolatka ze strachami (książka przeznaczona jest dla dzieci od lat 4). Raczej zagwarantuje kilka nieprzespanych nocy.

A-- | 2011-05-03
Na półkach: Przeczytane, Hall of shame

Kolejna pseudo-wychowawczo-euro-pedagogika specjalistki ze Szwecji. Omijać szerokim łukiem....

Bogusława | 2013-05-25
Przeczytana: styczeń 2013

Jestem w trakcie kończenia artykułu na temat dziecięcych lęków i strachów. Ta książka spadła mi z nieba. W przezabawny sposób "rysuje" świat niewidzialny, makabryczny, wampirzy i czarodziejski. Obnaża i ośmiesza strach, duchy, zjawy i wszelkie stwory żyjące w naszej świadomości i nieświadomości. To istne preludium strachu! Polecam - szczególnie rodzicom i opiekunom dzieci ;)

zaniii | 2012-04-23

Ta książka nie ma w sobie ani grama treści edukacyjnej i wychowawczej. Czytając ją zastanawiałam się po co została napisana. Dla mnie jest to horror dla najmłodszych, ze względu na chorą treść i przerażające ilustracje.

oliwia | 2016-01-15
Sachandryna | 2015-04-03