Pozwólcie mi odejść

83-7424-195-0
Jan Paweł II, wspomnienia
literatura faktu
malineczka74

Rok temu wydarzenia, które towarzyszyły odejściu Jana Pawła II do domu Ojca, poruszyły cały świat. Dzięki przykładowi życia i słowu Ojciec Święty stał się wyjątkowym świadkiem Ewangelii zarówno dla wierzących, jak i dla wszystkich ludzi dobrej woli. Jego duszpasterska posługa niemal od samego początku naznaczona była cierpieniem, którego doświadczył w dzieciństwie i młodości, kiedy najpierw...

Jego duszpasterska posługa niemal od samego początku naznaczona była cierpieniem, którego doświadczył w dzieciństwie i młodości, kiedy najpierw stracił mamę, potem brata i ojca. Przeżył dramatyczne lata wojny i nazistowskiego terroru, a następnie sowieckiej okupacji i bezlitosnej dyktatury partii komunistycznej. Jako Papież, doświadczył kolejnych cierpień, które związane były z zamachem na jego życie, chorobą Parkinsona i wieloma operacjami w poliklinice Gemelli. Te wszystkie przejścia uczyniły go „Papieżem chorych i cierpiących”.

W książce zawarte są przejmujące świadectwa sekretarza Ojca Świętego, kardynała Stanisława Dziwisza, oraz ojca Czesława Drążka, odpowiedzialnego za polskie wydanie „L’Osservatore Romano”, którzy mówią o pojmowaniu cierpienia w nauczaniu i życiu Jana Pawła II. Profesor Renato Buzzonetti, osobisty lekarz Papieża, po raz pierwszy opisuje najważniejsze operacje i zabiegi, którym poddawany był Jan Paweł II aż do ostatnich dni swojego życia. Na koniec arcybiskup Angelo Comastri, wikariusz generalny Ojca Świętego dla Państwa Watykańskiego, opowiada o pielgrzymowaniu ludzi z całego świata, aby po raz ostatni złożyć hołd wielkiemu Papieżowi Polakowi.

Książka pozwala ponownie przeżyć w sercu te szczególne dni wdzięczności i miłości.

Iwona | 2016-04-25
Rad_i_usz | 2015-08-28