Niewygodne Ewangelie

Tłumaczenie: Anna Gryczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Modlitwa, Duchowość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Vangeli scomodi
83-7033-463-6
religia
emm

Niewygodne Ewangelie rozbijają stereotypowe myśli wygłaszane setki razy w niedzielnych homiliach. Autor, wydobywając z Ewangelii nowe znaczenia, stara się nie postępować jak ojciec z przypowieści, który "faszerował synowi mózg gadaniem o obowiązkach, a nigdy mu nie powiedział, kim jest". Alessandro Pronzato unika języka nakazów i zakazów, pozwala na samodzielne wyruszenie w świat Słowa Bożego po to, by każdy mógł odnaleźć własną tożsamość człowieka - chrześcijanina

piotr190 | 2016-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2016