Książka jest zbiorem ok. 40 opowiadań m. in.: Zagadkowa natura, Śmierć urzędnika, W łaźni, Koszmar,
Z zapisków człowieka gwałtownego, Piękne, Atak, Baby,
Moje życie.

źródło okładki: http://www.google.pl/search?q=ksi%C4%85%C5%BCka+%C...»

Robert | 2014-03-05

Do tych opowiadań mam duży sentyment, wracałem do niektórych po kilka razy. Czechow ma dar pisania niezwykły, urzekający. W krótkim opowiadaniu potrafi tak wiele przekazać,a potem z tym wszystkim zostawić nas samych.Świetnie zna naturę człowieka, jest doskonałym obserwatorem otaczającej Go ówczesnej rzeczywistości. Jego opowiadania zmuszają do zastanowienia się nad sobą i ludźmi dookoła.Ja inaczej spojrzałem na pewne sprawy po ich przeczytaniu. Polecam

Konrad | 2016-10-03
surrealice | 2016-09-29