Death Note #11: Bratnia dusza

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
デスノート (Desu Nôto)
komiksy
kamil

Za pośrednictwem Takady, Lightowi udało się wreszcie nawiązać kontakt z Mikamim. Tymczasem Near przybywa do Japonii, by osobiście zająć się schwytaniem kiry. Niebawem między dwoma stronami dochodzi do nieformalnego wypowiedzenia wojny. Jak potoczy się śledztwo? Czy to właśnie w kraju kwitnącej wiśni rozstrzygną się losy ostatecznego starcia!?

źródło opisu: JPF, 2009

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Canis | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014
Rasia | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Moja przygoda z "Death Note" dobiega końca i choć mniej więcej w połowie serii miałam poczucie, że staje się ona coraz bardziej żmudna, tak teraz sytuacja całkiem się odmienia. W tej części wątek z Mello w ogóle zaniknął, na pierwszy plan wysunęły się, oczywiście prócz ciągłej walki o odkrycie tożsamości Kiry, miłosne igraszki i podstępy Lighta, co właściwie okazało się ciekawą odmianą. Dosyć rozbawił mnie taki rozwój wydarzeń, ale także mimo wszystko zaciekawił i ponownie wciągnął, tajemnicze zakończenie tylko dopełnia tego dobrego smaku. Co prawda tutaj pojawiło się trochę błędów w technicznych - gdzieś brak myślnika, przecinka, literki, jednak nie były to usterki, które bardzo utrudniały czytanie. W każdym razie biorę się za następną część, a tę polecam. Warto dotrwać do końca ze względu na powoli rozwiązującą się akcję.

InsaneMind | 2014-07-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Near wyrusza do Japonii żeby ostatecznie rozwiązać sprawę seryjnego mordercy z Kanto. Light i N wypowiadają sobie nieoficjalną wojnę, w której stawką jest duma i honor. Near domyśla się tożsamości drugiego Kiry. Następca L'a proponuje spotkanie swemu rywalowi. Przebiegłość N'a pozwala mu odgadnąć zamiary Lighta!

Light przymierza się do ostatecznej rozgrywki. Poprzez Takadę kontaktuje się z Mikamim, którego dopadają lekkie wątpliwości w stosunku do wyborów jego boga. Kira zaczyna wcielać misternie ułożony plan, by zabić wszystkich, którzy mogą mu przeszkodzić stworzyc idealny świat.!

Dochodzi również do spotkania Misy i Takady.

Aizawa jest już niemal pewien podwójnej tożsamości Lighta.

Zobaczymy też powrót Mello, który to odegra bardzo istotną rolę w planie, który ułożył Near! Mihael chce wykorzystać Takadę do swoich celów.

Misa została uwięziona! Ktoś jest bardzo ostrożny.

Walka między dwoma genialnymi umysłami.
Jak zakończy się największy pojedynek jaki ten...

Heroine | 2015-09-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 13 września 2015
Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Uwielbiam Mikamiego <3

vicodinowa | 2012-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Aktualnie sądzę, że nigdy nie chciałabym mieć dzieci. Jednak gdyby się zdarzyło, że miałabym je mieć... Naprawdę chciałabym, żeby było ono podobne do Neara!
Rozgrywka w sprawie Kiry zbliża się do finału... A wszystko jest niesamowicie emocjonujące! Nie czuję się na siłach odpowiednio tego opisać... Więc, po prostu- polecam do przeczytania!

agnus_rutkerson | 2018-05-09
Przeczytana: kwiecień 2018