Death Note 8: Cel

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy
kamil

Po śmierci największego wroga, Light kontynuuje swój plan budowy nowego, lepszego świata. Na jego drodze niespodziewanie stają dwaj chłopcy, którzy twierdzą, że są... Następcami L’a! Jeden z nich, Mello, porywa siostrę Lighta, po czym stawia japońskiej policji żądanie: życie Sayu w zamian za notes śmierci!

źródło opisu: JPF, 2009

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Jak dla mnie było ciut słabiej w tej części. Owszem, działo się dość dużo, trzymało w napięciu, ale po tym, co wydarzyło się w poprzednim tomie, nie mogłam się pogodzić z sytuacją i nie wierzyłam, że nie ma już L’a, musiałam oswoić się z N’em i chyba nie poszło mi to dość dobrze.

Akcja się komplikuje, poza próbami doścignięcia Kiry, Light musi ratować Sayu z rąk porywaczy, czy jest on w stanie poświęcić jeden z notesów by odzyskać swoją siostrę? Kto jest porywaczem? Dodatkowo na scenie pojawia się Mello, postać ciekawa, inteligentna, wprowadzająca więcej chaosu w plany uzdrowienia świata Kiry. Kto będzie zwycięzcą w tym pojedynku?

Chociaż wciąż boleję po stracie L’a, to nawet polubiłam nowe postacie. Szkoda tylko, że Near tak bardzo przypomina swojego poprzednika, nie specjalnie mi się to podoba, oryginał może być tylko jeden. Co do Mello – robi się ciekawie, więcej potężnych umysłów na arenie, co daje więcej możliwości na ciekawą akcję w kolejnych tomach, o ile Mello nie...

Canis | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014
InsaneMind | 2014-06-19

Poznajemy tu dokładniej osobowości dwóch nowych postaci, ktre pojawiły się w tomie poprzednim.

N. jest niewinnym jest z pozoru niewinnym dzieckiem jednak ma zastąpić on największego detektywa jaki chodził po tej ziemi.

M. (chyba wiadomo o kogo tutaj chodzi) Jest zazdrosnym chłopcem, który rywalizuje z N'em o pierwsze miejsce. Bardzo zaskoczył mnie fakt, że ów M. jest mężczyzną. Cóż... Nie trudno się pomylić nie znając osobowości bohatera DN. (Mamy tu przykład Rem ;> )

I znów zaczyna się gra i wyścig.
Gra się nie zmienia, zmieniają sie zaś gracze.

Wyścig o jeden z Notatników Śmierci i o pewną osobę. M. nie cofnie się przed niczym by osiągnąć swój cel.

Pojawia się także nowy Shinigami! (Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać kim są Shinigami) Choć on akurat nie grzeszy rozumem przez co -moim zdaniem - delikatnie nie pasuje do całego "krajobrazu" DN.

Standordowo już - Fabuła nie nudzi przez nagłe zwroty akcji, kreska utrzymje ten sam poziom a jedyne co mnie martwi to to, że już...

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 05 stycznia 2015

No cóż... w tym tomie najbardziej zabrakło mi L'a <3 Na początku Mello mi w ogóle nie podchodził, ale z drugiej strony razem z Near'em tworzą jego całego. No bo Słodkości+podzielna uwaga (w tym nieustanne bawienie się czymś)= Lawliet opychający się słodyczami którymi się bawi <3 ;* No i nie podoba mi się że Light tak wykorzystał Misę... Nawet podejrzewałam co planuje wobec Takady! No i tak było <3 Myślałam że Kira ma uczucia ;( ;(

Rasia | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Co część dzieje się coraz więcej, a co za tym idzie, czytelnika zżera ciekawość. Wydaje mi się jednak, że akcja stała się dosyć chaotyczna, a jako że nie opłakuję specjalnie L'a, troszkę się na tym szkopule skupiłam. Wychodzi też na jaw kilka nowych, znaczących zasad dotyczących tytułowego zeszytu, ponadto Misa, choć raczej zepchnięta na drugi plan, czasem daje znać o swojej obecności i tym razem prócz jej nieokrzesanej natury i niezbyt pracowitego umysłu zrobiło mi się jej najzwyczajniej w świecie szkoda. Czemu? Warto się przekonać, polecam. :)

Heroine | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Cóż, w pierwszej chwili bardzo brakowała mi L'a. Nadal mi go brakuje, był jedną z moich najulubieńszych postaci, ale nowi bohaterowie, którzy wkraczają na jego miejsce urzekli mnie. A w szczególności N, który jak dla mnie wydaje się być idealnym następcą. Tomik jest rewelacyjny, mimo śmierci wspaniałego detektywa akcja wcale nie zwalnia, zaczyna się wręcz nowy pojedynek - tym razem nie tylko o odkrycie tożsamości Kiry, ale także o przejęcie notesu. W mandze "Death Note" nie ma czasu na nudę!

OCENA: 10/10

Eyriashka | 2011-05-09

Po pojawieniu się N wszystko robi się nudne...

| 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

Ale to już nie to samo...

Madzia Kerlisz | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013