Żywot człowieka poczciwego. Tom I

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skarby Biblioteki Narodowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: De Agostini, Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-04666-0
klasyka, człowiek poczciwy
klasyka
goś

Renesansowe "zwierciadło". Rej opisuje życie życie szesnastowiecznego szlachcica. Dużo dobrych rad, dykteryjek, przysłów... . Odrodzeniowy klasyk.

Paweł | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, Studia
Przeczytana: 28 października 2014

Cóż by tu recenzować. Staropolskie wskazówki jak być ,,człowiekiem poczciwym" pisane staropolszczyzną. Lubię czytać ale mnie jakoś nie przekonało. Dzieło przeczytane na rzecz zajęć HLP Staropolska;)

Danway | 2011-11-09
Przeczytana: 1998 rok

Średniowieczna pozycja mówiąca o życiu bezimiennego człowieka dobrego, który dorasta, uczy się, kształtuje, a także podróżuje się by być kimś poczciwym...

calvatus | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Niektóre spostrzeżenia są trafne i dziś nadal aktualne. Filolozfia autora jest prosta, ale wydaję się być mądra.Z pewnością nie jest to wielka literatura,a niestety dzisiaj mała czytelne i w większości niezbyt interesująca.

Literatura Dawna | 2016-10-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dla mnie ta książka jest arcydziełem. Możemy się dowiedzieć, o wielu zwyczajach panujących w epoce renesansu. Pierwszy poradnik dotyczący codziennego życia.

DracoGroupie | 2016-12-18
Na półkach: Studia, 2016, Przeczytane