Słownik sloganów reklamowych

brak
978-83-01-16001-2
reklama,
asia

Słownik jest zbiorem najciekawszych pod względem językowym oraz najpopularniejszych sloganów reklamowych, które pojawiły się w kampaniach telewizyjnych w ciągu ostatnich 10 lat. Znajdziemy w nim takie hasła jak np. No to Frugo, Czas na EB, Jestem tego warta, Prawie robi wielką różnicę. Autorzy dokonali wyboru ponad 500 sloganów z wielotysięcznej bazy danych firmy Expert Monitor, zajmującej się monitoringiem rynku reklamy.

Słownik podaje je w porządku alfabetycznym i opisuje, jakie środki językowe zostały użyte dla wywołania określonego efektu, do jakich emocji, wartości lub oczekiwań odwołuje się dany slogan. Prezentuje również nazwę i kategorię reklamowanego produktu oraz rok publikacji sloganu.

DSG | 2015-04-17

To słownik ciekawych i znanych sloganów reklamowych, będący swoistym dokumentem minionej już epoki - wydany w 2009 roku powinien doczekać się już niejednej aktualizacji. Okres od roku 1989 do 2009 był dynamicznym okresem rozwoju reklamy w Polsce, ten słownik to chyba pierwsza próba uporządkowania materiału w postaci książkowej. Materiały zostały opracowane na podstawie bazy danych firmy Expert-Monitor Sp. z o.o., zajmującej się monitorowaniem polskiego rynku reklamowego.

Dokonanie wyboru spośród dziesiątków tysięcy sloganów na pewno nie było łatwe, więc znajdziemy tutaj przykłady, które funkcjonowały w obiegu reklamowym na tyle długo, by mogły się zakorzenić w świadomości odbiorców.

Oto niektóre opisane w słowniku przykłady, które na pewno niejeden z nas pamięta:
- Bezwzględny łupieżca - reklama Nizoralu
- Bez nalotu, bez kłopotu - reklama pasty Clinomyn