Podstawy komunikacji społecznej

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
A First Look at Communication Theory
978-83-89120-14-4

Czy o teorii komunikacji można pisać tak, aby nie zanudzić czytelnika, w sposób interesujący, dowcipny, lecz zarazem kompetentny? Wydaje się to prawie niemożliwe, a jednak Griffinowi się to udało. W swojej książce przedstawił on trzydzieści dwie koncepcje teoretyczne dotyczące szeroko pojętej komunikacji, ukazując ich zalety i wady, możliwości i ograniczenia. Dzięki temu przeglądowi każdy, kto docenia wagę słowa, lub choćby znaczenie skutecznego przekazywania informacji, zdobędzie umiejętność swobodnego poruszania się w tym obszarze zagadnień. Podręcznik ten przyda się zatem nie tylko studentom – powinni po niego sięgnąć psychologowie, socjologowie, lingwiści, kulturoznawcy, dziennikarze, twórcy reklam, nauczyciele, a także politycy.

Omawiana pozycja jest obszernym przeglądem wybranych teorii komunikacji, na podstawie których prezentowane są kolejno:
komunikacja międzyludzka
komunikacja w grupie i komunikacja publiczna
komunikacja masowa
kulturowy kontekst komunikacji
oraz próba integracji koncepcji wyjaśniających zjawisko porozumiewania się.

Każdy rozdział zakończony jest autorską krytyką przedstawionej teorii oraz odesłaniem czytelnika do innych prac zajmujących się omawianymi obszarami.

Kvinna | 2010-09-15

Napisana przystępnym językiem, potrafi zaciekawić niejednego studenta dziennikarstwa.

Anna Koniec | 2016-11-17
Przeczytana: 2016 rok

Takich podręczników można sobie życzyć.
Co prawda komunikacja opisana na kartach tego podręcznika dotyczy przeważnie społeczeństwa amerykańskiego, ale to norma. I w niczym nie przeszkadza.
Świetnie się czyta. Naprawdę - tylo tak dalej jeśli chodzi o podręczniki akademickie.

fear | 2016-01-31
Agnieszka | 2015-04-20